Acai
Prášek z plodů

Prášek Acai výborně poslouží lidem, kteří žijí ve stresovém prostředí a potýkají se s nedostatkem sil. Acai má přínos pro osoby s náročným fyzickým či psychickým zaměstnáním a podnikatele s minimem volného času. Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Legenda vypráví o náčelníku prastarého kmene žijícího na území dnešní Brazílie. Kmen se neustále rozrůstal navzdory docházejícímu jídlu. Jednoho dne, když se kmen ocitl na pokraji hladomoru, musel náčelník učinit těžké rozhodnutí. Uplatnil tedy zákon, který pravil, že každé narozené dítě se musí usmrtit. Udělal to v domnění, že tak zachová svému kmeni dostatek jídla, dokud špatné období neskončí. Nebylo to však jen toto rozhodnutí, co bylo těžké. Jeho dcera Iaca, byla v tu dobu těhotná. Musel dokázat, že zákon platí pro všechny, proto nechal narozeného vnuka zabít. Iaca se zhroutila, sužovaná žalem po svém dítěti proplakala několik dní. Pak najednou, zaslechla pláč ozývající se z pralesa. Okamžitě se rozeběhla do džungle, aby mu pomohla. V její naději, že se snad jedná o syna, kterého ztratila, doběhla až ke stromu obsypanému fialovými plody. Pod tímto stromem upadla vyčerpáním a zemřela. Její otec, náčelník, se ji vydal hledat. poté co ji nalezl bezvládnou ležet u stromu, ve svém žalu okamžitě zákon odvolal. Strom s jedlým ovocem pojmenoval na počest své dcery, jen otočil písmena v jejím jménu - ACAI.

Tato poutavá legenda se váže ke zmíněné palmě rostoucí především v jižní Americe. Možná bychom ho mohli znát podle jeho latinského jména Euterpe oleacea. Dorůstá se výšky kolem 15-25 metrů, má štíhlý kmen a rozcochaté vrcholové uskupení. Kvete a plodí dvakrát do roka. Jejími plody jsou 2-3 centimetry velké temně fialové kuličky. Palma má mnoho využití. Je hezká na pohled, díky čemuž se používá i jako okrasná rostlina. Především se ale pěstuje pro její plody (Acai berry), ze kterých se vyrábí jak chutný domorodý nápoj, tak i prášek využívaný v tradiční medicíně. Zajímavé je, že navzdory velkému počtu plodů na jedné palmě, 700-900 rostoucích v jednom trsu a 2x do roka, je Acai poměrně vzácné. Pecka totiž tvoří až 70% celého plodu, sklízení navíc probíhá tradičními metodami, stejně jako zpracování. Nepoužívají se žádné chemické látky, o to déle to vše trvá.

Acai a složení

Pokud bychom si udělali rozbor, překvapila by nás komplexnost zastoupených látek. Mezi ně patří například vitaminy A, B (1,2,3,6 a 12), C a E. Krom vitamínů jsou to ale i stopové prvky a minerály jako hořčík, fosfor, vápník, bór a podobné. Tyto látky nalezneme v mnoha produktech. Nenasycené mastné kyseliny Omega 3, 6 a 9 však jen zřídka. Proto je ovoce z palmy Acai také tak oblíbené. Dalšími podstatnými látkami jsou například aminokyseliny. Především mluvíme o těch esenciálních, které si tělo nedokáže vyrobit samo. Spoléhá se tak, že je budeme doplňovat ve stravě. Dále si zmiňme přírodní steroly, glykoproteiny, vlákninu, ale i bílkoviny. To vše dává dohromady komplexní doplněk, kterým Acai je.

Vedlejší a nežádoucí účinky

Užívání Acai se považuje za celkově bezpečné. Jediné vedlejší účinky, které mohou nastat jsou průjmy a žaludeční potíže. Vyskytují se opravdu zřídka, ale pokud by se tak stalo, měli bychom Acai na chvíli vysadit. Jiné vedlejší účinky nejsou zaznamenané. Měli bychom si zmínit i skupiny, které by užívání měly konzultovat se svým lékařem. Jedná se především o těhotné a kojící ženy, osoby s nízkým krevním tlakem a děti do 3 let.

Jedině správné dávkování

Ke každému výrobku patří i správné dávkování. Jinak to není ani u Acai. Prášek z plodů by se tak měl dávkovat v množství 3-6 gramů.

Jak to užívat?

Ideální použití prášku je rozmíchat jej ve vodě. Stejně tak jej můžeme přimíchat i do jídla, nebo Smoothie.

Dá se i kombinovat!

Kombinace jsou vhodnou volnou pro zesílení efektu Acai. Chlorella, Spirulina a Goji dokáží zvýšit působení v celém spektru. Cola nitida a Guarana jsou skvělou možností pro lepší nastartování organismu s dodáním energie.

Země původu
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Euterpe oleracea, Euterpe oleracea, Acai, Acai berry

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Podobné zboží