Sortiment

Adaptogeny

Zbavíte se stresu, stanete se odolnějšími proti nemocem, dobře si zapamatujete všechny informace a lépe se vyrovnáte s nečekanými situacemi.

AdaptogenyAfrické bylinyAfrodiziakaBylinné směsiČeské bylinyČínské byliny
Zvolte si:
Skladem
Zlevněné
Novinky
Seřadit podle:
Zobrazeno 20 produktů z 27
Stránka: 12

Adaptogeny

Přírodní adaptogeny

Je vědecky prokázáno, že dlouhodobý stres neúměrně zatěžuje tělo a následkem je únava a pocit vyhoření. Nervové vypětí pomohou překonat přírodní adaptogeny, které jsou prvotřídní pomocí pro vyčerpané osoby i preventivním opatřením pro zdravé jedince. Adaptogeny blahodárně působí na lidský organismus, pozitivně ovlivňují nervovou, cévní a trávicí soustavu a nevykazují žádné vedlejší účinky ani toxicitu. Významně snižují hladinu stresu a jeho dopad na organismus.

Vliv adaptogenů na člověka

Adaptogeny zvyšují odolnost člověka proti stresu, infekcím, zánětům, alergiím, nádorům a degenerativním nemocem. Zlepšují paměť, koncentraci a posilují psychiku před náročným obdobím. Organismus se s adaptogeny lépe přizpůsobí nečekaným nebo nestandardním situacím v našich životech. Tyto přírodní látky nepoškozují tělo ani nenarušují jeho přirozené funkce a stimulují jeho obranyschopnost.

Použití adaptogenů

Adaptogeny se doporučují všem lidem, kteří jsou vystaveni větší psychické zátěži nebo mají sklon podléhat stresu. Pozitivní vliv adaptogenů nejvýrazněji zaznamenají oslabení jedinci, u nichž dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu. Adaptogeny nejsou návykové, při dlouhodobém užívání neklesá jejich účinek a nemůžete se jimi předávkovat, jelikož jsou i ve vysokých dávkách bezpečné.

Aktivní látky v adaptogenech

Adaptogeny obsahují řadu prospěšných aktivních látek, z nichž jsou nejvýznamnější saponiny a ginsenosidy. Nalézají se například v žen-šenu a příznivě působí na centrální nervovou soustavu, imunitu a kardiovaskulární systém. Látky v adaptogenech podporují funkci nadledvin, které tak produkují potřebné množství hormonů pro zvládnutí stresu.

Adaptogeny a mozkové funkce

Trpíte-li bolestmi hlavy, migrénou, poruchami soustředění a výpadky paměti, adaptogeny posilují funkce mozku, předchází atrofii nervových buněk a celkově povzbuzují centrální nervovou soustavu. To vede k lepší zapamatovatelnosti a schopnosti učit se.