Sortiment
Arašídy - Pražené, solené
Arašídy - Pražené, solené
Arašídy - Pražené, solené
Arašídy - Pražené, solené

Arašídy
Pražené, solené

Produkt z Maďarska

Arašídy jsou plodem rostlinky jménem Pozemnice olejná. Jako takové jsou plné důležitých látek, které jsou pro naše tělo kriticky důležité. Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Mnoho lidí si myslí, že jsou Arašídy oříšky. Bohužel se jedná o velmi častý omyl. Arašídy jsou plodem rostlinky jménem Pozemnice olejná - jako takové tedy patří mezi luštěniny podobně, jako hrášek. Pozemnice je jednoleté rostlinka o výšce 30-50 centimetrů. Kvete krásnými žlutými květy, které tak trošku připomínají květy hrachu. Z květů se po čase stane semeník 3-6 centimetrů dlouhý, zavrtaný do země. Tento semeník se postupem času vyvine ve tvrdý lusk, skrývající 1-4 semínka - arašídy. Původem je této pochutině Jižní Amerika - nejspíše Peru - první známky o používaní jsou staré 7600 let. Vlivem kolonizace se později rozšířila do celého světa. Jen pro představu - momentálně je největším dovozcem Čína, kam arašídy přivezli obchodníci v 17. století.
Složení Arašídů
Burské oříšky, jak bychom je také mohli vídat, jsou bohaté především na energii. Celkem obsahuje 100g průměrně 590 kcal, což je slušná dávka. Mohou zato především tuky, které jsou zastoupeny především v nenasycených mastných kyselinách. Nejedná se tedy o nezdravou formu lipidů. Dále jsou bohaté na bílkoviny, ale i ostatní podstatné látky, například vitamín B a E, železo, vápník a ostatní minerály a stopové prvky. Velmi podstatný je také obsah vlákniny, které ve 100g nalezneme až 8%.
Účinky Burských oříšků
Díky účinným látkám mají Arašídy mnoho účinků na naše tělo. Díky obsahu aminokyselin prospěšné pro organismus vnitřní, ale i periférie. Arašídy podporují trávicí proces, nezvyšují obsah cukru v krvi a kladně působí na nervový systém. Jsou zdrojem zdravého cholesterolu a především mnoha energie. Jak to funguje? Vysoký obsah tuků spolu s nízkým glykemickým indexem dokáže poskytnout mnoho energie. Ta se zpracovává pomalu, čímž se oddaluje pocit hladu a nezvedá se hladina cukru v krvi. To ocení především osoby trpící cukrovkou, ale i osoby podstupující dietu, nebo redukční proces.
POZOR
Nesmíme zapomenout, že jsou Arašídy nejsilnějším alergenem z říše potravin. Na to je potřeba myslet.