Sortiment

Artyčok
Extrakt z listů 5:1 v kapslích

Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích
Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích
Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích
Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích
Extrakt z Artyčoku obsahuje koncentraci přírodních látek, které cíleně působí ve Vašem organismu. Poznejte sílu této středomořské byliny a dodejte svému tělu cenné antioxidanty. Její účinky Vás překvapí stejnou měrou, jako překvapily tým Botanicu. Celý popis
  = 40kap.        
  = 580 mg        
  = / dávka

Hlavní přednosti

  • Detoxikuje játra a žlučník
  • Pomáhá snižovat hladinu cukru
  • Stimuluje imunitní systém

Popis byliny Artyčok

Za latinským názvem Cynara cardunculus se skrývá Artyčok kardový, který je teplomilnou trvalkou. Hojně se pěstuje ve Středomoří, zejména pro další zpracování v kuchyni. Zaměřme se ale na Artyčok jako na bylinu. Tato rostlina potřebuje pro svůj růst dostatečně vlhkou půdu s živinami. Široké listy Artyčoku rostou do tvaru růžice a využívají se především pro léčebné účely. Lodyha rostliny sahá až do výšky 1,5 metru a v letním období rozkvétá modrým květem, který připomíná bodlák. Nerozkvetlé úbory slouží jako zelenina a charakteristické jsou pro ně masitá lůžka s dužnatými zákrovními listy. Artyčoku neprospívají nízké teploty, proto se v našich podmínkách pěstuje v pařeništích a až v druhé polovině května se přesazuje do volné půdy.

Co v Artyčoku nalezneme?

Extrakt z Artyčoku obsahuje koncentraci cenných přírodních látek. Vyrábí se ze sušených listů a vkládá se do kapslí. Artyčok pozitivně ovlivňuje lidský organismus a působí antioxidačně. Díky tomu se budete cítit vitální a zachováte si mladistvou energii. Dále se v něm nachází celá řada vitaminů a minerálů, bez nichž byste trpěli různými zdravotními neduhy. Artyčok je také bohatý na vlákninu, což prospívá Vašemu trávení a vylučování. Artyčok je tak právem považován za superpotravinu a má své neodmyslitelné místo v tradičních medicínách. Extrakt z Artyčoku je o něco účinnější než prášek a pomáhá lidem všech věkových kategorií.

Účinky Artyčoku

Artyčok je dalším bylinným klenotem přírody, který má přínos pro Vaše tělo. Jeho nezanedbatelné účinky se projeví v mnoha oblastech Vašeho zdraví. Harmonizuje funkci trávicího systému, usnadňuje zpracování přijaté stravy a snižuje tvorbu plynů ve střevech. Artyčok je skvělým pomocníkem při jarní detoxikaci, ale k pročištění organismu jej můžete použít v jakoukoliv roční dobu. Pomůže Vám přečkat období se sezónními nemocemi a celkově přispěje k větší fyzické odolnosti. Na Artyčok nezapomínejte ani tehdy, pokud vedete nezdravý životní styl a zatěžujete větší měrou svá játra a žlučník.

Vedlejší účinky užívání

Extraktu z Artyčoku by se měli vyhnout lidé s ledvinovými problémy, protože při vysokých dávkách může způsobit poruchy ledvin. Jeho užívání by vždy měly zkonzultovat se svým lékařem osoby se zdravotními potížemi a těhotné a kojící ženy.

Jaká dávka je ta správná?

Denně užívejte jednu kapsli s extraktem z Artyčoku. V každé kapsli se nalézá stejné množství extraktu, tedy 580 mg. Právě tolik miligramů tvoří doporučené denní množství. Výhodou kapslí s extraktem je to, že je máte neustále při ruce a můžete si je vzít do práce i na cesty.

Jak nejlépe užívat?

Kapsli s extraktem zapijte 200 ml vody. Pokud byste měli potíže s polykáním kapsle, oddělte její části od sebe, prášek nasypejte do sklenice s vodou, zamíchejte a vypijte. Můžete jej také přisypat do pokrmu nebo Smoothie.

Kombinace pro zvýšení efektivity

Artyčok nemusíte kombinovat s žádnou jinou podobnou bylinou, protože působí komplexně na celý organismus.

Země původu

Další formy produktu

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.