Artyčok
Prášek z byliny

Artyčok můžete znát jako zeleninu, ale mnohem přínosnější je pro Vás ve formě prášku. Pomůže Vám s vnitřní očistou těla a s harmonizací zažívání. Až se budete rozmýšlet, jakou bylinu odzkoušet, vzpomeňte si na Artyčok! Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Popis byliny Artyčok

Až narazíte na latinský název Cynara cardunculus, pak vězte, že se jedná o bylinu Artyčok. Této teplomilné trvalce se mimořádně daří ve Středomoří, kde jsou příhodné podmínky pro její růst. Z Artyčoku se využívají takřka všechny části. Nedozrálé úbory se konzumují jako zelenina a listy slouží především pro léčebné účely. Lodyha Artyčoku dorůstá až výšky 1,5 metru a v letním období rozkvétá modrým květem. Široké listy obsahují mnoho šťávy a rostou do tvaru růžice. Tato bylina nesnese mrazy pod -10 stupňů Celsia a ke svému životu potřebuje dostatečně vlhkou půdu s vysokým podílem živin. Artyčok si můžete zkusit vypěstovat i sami v pařeništi, přičemž dostatečně silné a odrostlé rostliny se přesazují v květnu do volné půdy.

Co v Artyčoku nalezneme?

Pro výrobu prášku z Artyčoku se využívají hlavně sušené listy. Jestliže bychom se blíže podívali na složení Artyčoku, nalezli bychom v něm cenné přírodní látky, které blahodárně působí na mnoho oblastí lidského zdraví. Obsahuje řadu vitaminů a minerálů, jež jsou nezbytnou součástí pro správné fungování Vašeho organismu. Artyčok je bohatým zdrojem vlákniny, bez níž byste měli problémy s trávením a vylučováním. Pokud tedy rádi zkoušíte nové bylinné produkty pro své zdraví, stojí bylina Artyčok za odzkoušení. Poznejte, jaký pro Vás bude mít přínos!

Účinky Artyčoku

Tak jako každá bylina, i Artyčok účinkuje na celou řadu lidských neduhů. Působí komplexně na Vaše tělo, což oceníte při detoxikaci. Budete se po ní cítit jednoduše skvěle, zvláště nedodržujete-li příliš zdravý životní styl. Její účinky pocítíte i na svém trávení. Nebudete tolik trpět plynatostí a lépe strávíte přijatou stravu. A jestliže vás na jaře trápí pyl z rozkvetlých stromů a různé alergie, můžete touto přírodní cestou eliminovat nepříjemné alergické příznaky. V zimě naopak lépe odoláte všudypřítomným virům a bakteriím, zvláště pokud častěji podléháte nachlazení a sezónním nemocem.

Vedlejší účinky užívání

Artyčok nemá žádné vedlejší účinky, přesto by jeho užívání vždy měli zkonzultovat se svým ošetřujícím lékařem lidé se zdravotními problémy a těhotné a kojící ženy.

Jaká dávka je ta správná?

Prášek z Artyčoku užívejte pravidelně, abyste využili jeho maximální účinky. Doporučená denní dávka činí 2 – 3 gramy prášku (2-3 odměrky 1g). Pro odvážení budete potřebovat digitální váhu nebo jiné vhodné náčiní.

Jak nejlépe užívat?

Až odvážíte denní dávku Artyčoku, zamíchejte jej do 200 ml tekutiny, nejlépe do vody nebo čaje. Přidat jej také můžete do Smoothie či pokrmu. Výslednou chuť jídla to nijak neovlivní.

Kombinace pro zvýšení efektivity

Artyčok působí natolik účinně a silně, že jej nemusíte kombinovat s dalšími přírodními produkty.

Země původu

Další formy produktu

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Cynara cardunculus, Alcachofa, Alcaucil, ALE, Artichaut, Artichaut Commun, Artichoke Extract, Artichoke Fruit, Artichoke Leaf, Artichoke Leaf Extract, Artischocke, Cardo, Cardo de Comer, Cardon d Espagne, Cardoon, Cynara, Cynara cardunculus, Cynara scolymus, Garden Artichoke, Gemuseartischocke, Globe Artichoke, Kardone, Tyosen-Azami

Podobné zboží