Zatočte s častou únavou i přemírou stresu. Ašvaganda patří v ájurvédské medicíně už po tisíciletí mezi jedny z nejúčinnějších tonik. Pokud procházíte náročným obdobím a jste často bez energie, pravidelné užívání tohoto takzvaného indického ženšenu vám dodá potřebnou vzpruhu. Ašvaganda také zlepšuje soustředění, oddaluje únavu a podporuje funkci kardiovaskulárního systému. Do světa se z Indie začala ovšem šířit zejména pro své afrodiziakální účinky. S nízkým libidem pomáhá bojovat ženám i mužům. Navíc účinně podporuje reprodukční systém a doporučuje se tak například při problémech s otěhotněním.
Aktivní látky
Prášek z kořene Ašvagandy obsahuje celou řadu minerálů, aminokyselin a alkaloidů, z nichž nejvýznamněji je zastoupený alkaloid withanolid.
Vhodné při
- mentálně náročné práci
- problémech se spánkem
- problémech se soustředěním
- časté únavě a nedostatku energie
- dlouhodobém stresu
- nízkém libidu a problémech s otěhotněním
- při problémech dýchacím systémem
Užívání a dávkování
Optimální denní dávka prášku z kořene Ašvagandy je 3–5 g denně (3–5 odměrek po 1 g). Prášek přidejte do horké vody nebo mléka a rozmíchejte. Lépe chutná doslazený medem nebo cukrem. Nápoj pijte 2× denně a po měsíci si vždy dejte dvoutýdenní pauzu.
Vedlejší účinky
Užívání Ašvagandy neprovází žádné vedlejší účinky. Přesto se užívání nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, dětem do 6 let věku, osobám s nízkým krevním tlakem, poruchou štítné žlázy nebo při autoimunitních onemocněních. V takovém případě se o užívání poraďte se svým lékařem.
Vhodné kombinace
Prášek z kořene Ašvagandy se skvěle doplňuje s produkty ze Ženšenu pravého, Macy peruánské a Guarany. Při společném užíváním se účinky jednotlivých bylin zesilují.
Země původu
Indie
Jiné názvy produktu
Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Withania somnifera, Withanie opojná, Ashwagandha, Indický ženšen, withania somnifera