Zederach indický - Drcené listy
Zederach indický - Drcené listy
Zederach indický - Drcené listy
Zederach indický - Drcené listy

Zederach indický
Drcené listy

Azadirachta Indica, Zederach indický, Azadirachta indica, Neem, Pýcha Indie, Nimba
Produkt z Indie

Stálezelený strom pocházející z území Indie, Nepálu a dalších zemí v této oblasti. Strom je považovaný za nejpřínosnější strom ze všech. Může za to především jeho využití v tamějším lékařství, ale také zemědělství . Celý popis
Doručíme ve středu 1.3.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Pod latinským názvem Azadirachta indica se skrývá stom jménem Zederach indický. Původem mu jsou oblasti Východu, roste hojně v Indii, na Sri-Lance, v Bangladéši, ale také Pákistánu. Pokud má ideální podmínky, jenž splňuje minimálně subtropické pásmo, dokáže dorůst až 35 metrů. Jeho výška se však většinou pohybuje kolem 20 metrů, kterou zdobí listy dlouhé 5-8 centimetrů a krásné bílé, příjemně vonící květy. Obyvatelé přezdívají Zedrach také Neem, který je považován za nejpřínosnější strom ze všech. Proč ?

 

Historické zmínky o Neemu jsou staré až 2000 let. Používal se hojně v lékařství a léčitelství. Každá část stromu je užitečná jinak. Kůra se přikládala na kůži, z listů se vařil odvar a větvičky se žvýkaly. Jen pro zajímavost, tímto žvýkáním si někteří obyvatelé oblastí, kde Azadirachta roste, čistí zuby do dnes. Dalším použití si Neem našel v zemědělství, působí totiž jako velmi schopný přírodní pesticid.

 

Složení Zederachu
Nejznámější látkou, kterou bychom v Zedrachu nalezli je zcela určitě B-sitosterol. Tato látka podporuje normální činnost ledvin. Další látky jsou některé silice, flavonoidy, triterpeny, ale především i nimbin, nimbinin a nimbidin.

 

Účinky Neemu
Zedrach se používá v tradiční medicíně, ale i v té moderní. Obyvatelé území, kde roste, jej využívají každý den.