Zederach indický - Drcené listy
Zederach indický - Drcené listy
Zederach indický - Drcené listy
Zederach indický - Drcené listy

Zederach indický
Drcené listy

Azadirachta Indica, Nimba, Pýcha Indie, Neem, Azadirachta indica, Zederach indický
Produkt z Indie

Stálezelený strom pocházející z území Indie, Nepálu a dalších zemí v této oblasti. Strom je považovaný za nejpřínosnější strom ze všech. Může za to především jeho využití v tamějším lékařství, ale také zemědělství . Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme ve čtvrtek 22.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Pod latinským názvem Azadirachta indica se skrývá stom jménem Zederach indický. Původem mu jsou oblasti Východu, roste hojně v Indii, na Sri-Lance, v Bangladéši, ale také Pákistánu. Pokud má ideální podmínky, jenž splňuje minimálně subtropické pásmo, dokáže dorůst až 35 metrů. Jeho výška se však většinou pohybuje kolem 20 metrů, kterou zdobí listy dlouhé 5-8 centimetrů a krásné bílé, příjemně vonící květy. Obyvatelé přezdívají Zedrach také Neem, který je považován za nejpřínosnější strom ze všech. Proč ?

 

Historické zmínky o Neemu jsou staré až 2000 let. Používal se hojně v lékařství a léčitelství. Každá část stromu je užitečná jinak. Kůra se přikládala na kůži, z listů se vařil odvar a větvičky se žvýkaly. Jen pro zajímavost, tímto žvýkáním si někteří obyvatelé oblastí, kde Azadirachta roste, čistí zuby do dnes. Dalším použití si Neem našel v zemědělství, působí totiž jako velmi schopný přírodní pesticid.

 

Složení Zederachu
Nejznámější látkou, kterou bychom v Zedrachu nalezli je zcela určitě B-sitosterol. Tato látka podporuje normální činnost ledvin. Další látky jsou některé silice, flavonoidy, triterpeny, ale především i nimbin, nimbinin a nimbidin.

 

Účinky Neemu
Zedrach se používá v tradiční medicíně, ale i v té moderní. Obyvatelé území, kde roste, jej využívají každý den.

 

Nežádoucí účinky
Pokud budeme dodržovat stanovené indikace, nebude pro nás Neem nijak škodlivý. Za skupiny, které neměly užívat Zederach se dají považovat těhotné a kojící ženy. Stejně tak by se mu měly vyhnout děti.