Boswellia serrata
Prášek z pryskyřice

Boswellia serrata obsahuje cennou pryskyřici, která pomáhá při zánětlivých onemocněních v těle a při kloubních potížích. Vyzkoušejte prášek z Boswellie a přesvědčte se o jejích pozitivních účincích na své zdraví! Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Zdravotní účinky

 • Zlepšuje stav kloubů a kostí
 • Zlepšuje trávení
 • Normalizuje funkci dýchacího systému
 • Normalizuje hladinu cholesterolu v krvi
 • Zlepšuje duševní zdraví
 • Podporuje reprodukční systém

Vhodné pro

 • Osoby s problémy s pohybovým ústrojím
 • Osoby s nevyhovujícím cholesterolem
 • Osoby s problémovými klouby
 • Osoby s problémovým trávením

Účinné látky

 • Aminokyseliny
 • Polyfenoly
 • Polysacharidy
 • Silice

Popis stromu Boswellia serrata

Boswellia serrata je název pro středně velký strom, který patří do čeledi březulovitých. Dorůstá výšky 2 až 8 metrů a může být i vícekmenný. Boswellia se vyskytuje zejména v severní a střední Indii, ale narazit na ni můžeme také v Africe a na Středním východě. Pro tento strom se vžil v českých kotlinách název Kadidlovník pilovitý, jehož druhové jméno je odvozeno od lichozpeřených listů s pilovitými okraji. Strom upoutá pozornost svými drobnými žlutými až bílými květy, ale pro pěstitele je nejcennější pryskyřice, která se seskupuje v kanálcích kůry a ve dřevu. Pryskyřice se získává ze stromu tím způsobem, že se nařízne kůra a vytékající míza se odebírá do speciálních bambusových košů. K odběru pryskyřice dochází tehdy, když má strom stáří 8 až 10 let. Pryskyřice vstoupila do povědomí lidí jako kadidlo, jež se stalo nedílnou součástí náboženských obřadů.

Co v Boswelli nalezneme?

Pro výrobu prášku z Kadidlovníku se využívá jeho pryskyřice. Ta obsahuje důležité boswellové kyseliny, jež jsou známy pro své silné protizánětlivé účinky. Dále se v ní nacházejí další účinné látky, silice a kyseliny. Kvalita kadidla a podíl jednotlivých účinných látek se liší podle toho, v jakých podmínkách strom roste. Paradoxem je, že stromy v suchém a kamenitém prostředí sice produkují méně pryskyřice, ale ta má nejvyšší podíl boswellových kyselin. Nejkvalitnější je tedy pryskyřice ze stromů z africké oblasti kolem Rudého moře a z Arabského poloostrova.

Účinky Boswellie serrata

Jak už jsme se v úvodu zmínili, pryskyřice z Boswellie se využívá při náboženských obřadech a rituálech. Její nezaměnitelnou vůni můžeme cítit například v kostelech. Pryskyřice nalézá své uplatnění v průmyslu a v potravinářské oblasti, ale díky vysokému podílu boswellových kyselin slouží také v tradičních medicínách. Čím jsou tyto kyseliny prospěšné pro naše zdraví? Působí blahodárně na klouby, které potřebujeme pro bezbolestný pohyb. Můžeme se tak zbavit ztuhlosti kloubů a na to navazujících problémů. Kdybychom zapátrali po dalším přínosu Boswellie, narazili bychom na její pozitivní vliv na průdušky a trávicí ústrojí.

Vedlejší účinky užívání

Při užívání Boswellie nebyly prokázány žádné vedlejší účinky. Její užívání by však měli pro jistotu zkonzultovat se svým lékařem lidé s vážnými zdravotními problémy a těhotné a kojící ženy.

Jaká dávka je ta správná?

Prášek z Boswellie je vhodný pro milovníky tradičního užívání bylin. Pro odvážení prášku budete potřebovat digitální váhu, ale postupem času budete mít denní množství v oku. Doporučujeme Vám, abyste brali 2 g prášku denně (2x odměrka 1g).

Jak nejlépe užívat?

Prášek z Boswellie můžete jednoduše rozmíchat v 200 ml vody, čaji nebo Smoothie a vypít. Další možností je vmíchat prášek do pokrmu.

Kombinace pro zvýšení efektivity

Boswellie serrata má natolik silné účinky, že není zapotřebí kombinovat ji s žádným dalším přírodním produktem.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Kadidlovník pilovitý, Frankincense, indischer Weihrauch, saagjas viirukpuu, Indiai tönjénfa, Vīraka koks, vrsta bosvelije, Kadzidla piłkowana, rökelseträd, Boswellia serrata

Podobné zboží