Brahmi - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Brahmi - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Brahmi - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Brahmi - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích

Brahmi
Extrakt z byliny 10:1 v kapslích

Bacopa monnieri, Bacopa monniera, Bacopa drobnolistá, Gratiola monnieria, Coastal Waterhyssop, Brahmi, Thyme-leafed gratiola
Produkt z Indie

původem indická bylinka používaná v tamější medicíně po tisíce let. Stala se oblíbenou zejména pro své léčivé účinky, které... Celý popis
Pozor, poslední 5 balení skladem
Objednejte do 16:00 a doručíme v úterý 24.10.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Kdybychom po Brahmi začali více pátrat, dozvíme se pár velmi užitečných informací. Jeho latinské jméno zní Bacopa brahmi, nebo také Bacoba monnieri, což jsou alternativní názvy. Nejčastěji se však používá zkrátka Brahmi. Nejedná se o naprosto běžnou bylinku, jak by se mohlo zprvu zdát. Tato 10-30 centimetrů vysoká plazivá rostlinka má vstřícné, vejčitě klínovité dužnaté listy o délce do 2,5 centimetrů a šířce až 8 milimetrů. Jsou velmi drobné, podobně jako květy světle modré, výjimečně bílé, barvy. Nás však budou nejvíce zajímat právě léčivé účinky, díky kterým je Brahmi používáno v tak zvané Ajurvédské medicíně. Prakticky se jedná o tradiční indickou medicínu sahající až do védského období. Používání Brahmi je sledováno do roku 1000 před naším letopočtem, což je úctyhodná doba.
Postupem času se bylinka z Indie rozšířila i do okolních lokací Asie, Afriky, ale i Austrálie nebo Ameriky. Není nijak obzvláště náročná na pěstování. Nejvíce jí vyhovují mokré a bahnité podloží, například u toků řek, nebo v záplavových oblastech. Můžeme si jí vypěstovat i doma. Pamatujme však, že jí nesmíme vystavit teplotám nižším, než 18 stupňů celsia. Dost bylo teorie, pojďme si říci něco trochu zajímavějšího.
Brahmi a jeho složení
Chemické rozbory odhalily hned několik zásadních látek, které mají na svědomí účinky Brahmi. Jedná se především o sadu speciálních triterpenoidních saponinů, které dokáží zvýšit rychlost přenosu nervového impulzu. Dále je to například BETA-sitosterol, stigmasterol, flavonoidy a další minerální látky.
Bacopa monnieri a léčivé účinky
Jedním z hlavních účinků je boj proti volným radikálům. Brahmi je totiž velmi silným antioxidantem. To samozřejmě není vše - jedná se o tak zvaný mozkový nutrient. Dokáže zlepšovat paměť, působí proti únavě, ale i nespavosti. Celkově se mu tak dá připsat kompletní stimulace mozkové činností a nervového systému.
Kolik Brahmi si vzít?
Díky kapslované formě si můžeme užít jednoduchá a zároveň velmi přesné dávkování. Stačí zkrátka jedna kapsle denně.
Jak užívat Brahmi?
Užívání je také velmi jednoduché. Kapsli stačí zapít dostatečným množstvím vody - cca 200 ml.
Vedlejší účinky užívání Brahmi
Při všech těch vedlejších účincích, které kolem sebe dnes vidíme, by se mohl člověk bát bylinek, jako je Brahmi. Žádný strach, užívání Brahmi je považováno za bezpečné. Neexistuje však dostatek důkazů o nezávadnosti pro těhotné a kojící ženy, proto by měly užívání konzultovat se svým lékařem.
Bacopa Monnieri, Autor: Forest a Kim Starr Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0