Brahmi
Extrakt z celé byliny s 5% bacosidů v prášku

Extrakt z exotické byliny Brahmi stojí za Vaši pozornost, neboť zbavuje stresu, úzkosti a neklidu a pomáhá v boji s neplodností. Stimuluje mozkové funkce, čímž pomáhá zapamatovat si větší objem informací. Toho mohou využít třeba studenti. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Seznámení s rostlinou Brahmi

Tropická rostlina Brahmi (v překladu „kosmické vědění“) je hojně využívána již 3 000 let v ajurvédské medicíně, kde slouží k léčbě mužské a ženské neplodnosti. Daří se jí ve vlhkých a bahnitých subtropech Afriky, Asie, Austrálie a Ameriky. Rostlina je 10 až 30 cm vysoká a známá je zejména v Nepálu, na Srí Lance, v Číně, ve Vietnamu nebo na Tchaj-wanu. K léčebným účelům se využívá nať rostliny.

Složení Brahmi

Brahmi obsahuje mnoho aktivních látek, které jsou přínosem pro lidský organismus. Za své léčivé účinky vděčí flavonoidům, minerálním látkám, alkaloidům, saponinům, herpestinům a hlavně bacosidům.

Účinky Brahmi

Brahmi stimuluje mozkové funkce a podporuje paměť, čímž usnadňuje zapamatování si důležitých informací. Působí proti únavě a chrání organismus proti volným radikálům. Výborně účinkuje jako nervové tonikum a snižuje pocity úzkosti a neklidu. Brahmi navíc:

  • pomáhá s neplodností
  • zbavuje neklidu a stresu
  • stimuluje imunitní systém
  • zvyšuje duševní výkonnost a zdraví
  • pomáhá léčit kožní problémy

Vedlejší účinky Brahmi

Brahmi je relativně bezpečnou rostlinou, kterou by však raději neměli užívat těhotné a kojící ženy a lidé s nízkým krevním tlakem. Osoby se špatným zdravotním stavem by měly zkonzultovat užívání Brahmi se svým ošetřujícím lékařem.

Dávkování Brahmi

Extrakt z byliny obsahuje koncentraci účinných látek, proto denně stačí užívat pouze 0,5 – 0,7 gramů Brahmi.

Způsob užití Brahmi

Extrakt z Brahmi rozmíchejte v 200 – 300 ml vody a vypijte. Prášek můžete také přidat do pokrmu nebo zamixovat do Smoothie.

Vhodné kombinace

Brahmi se dá skvěle kombinovat s ostatními bylinami, jako je Gotu kolou, Ašvagandou nebo Ginkgo bilobou.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Gratiola monnieria, Coastal Waterhyssop, Thyme-leafed gratiola, Water hyssop, Bacopa monniera

Podobné zboží