Sortiment

Bujarník yohimbe
Drcená kůra

Bujarník yohimbe - Drcená kůra
Bujarník yohimbe - Drcená kůra
Bujarník yohimbe - Drcená kůra
Bujarník yohimbe - Drcená kůra
Původem jihoafrická bylinka známá pro své afrodiziakální účinky. Díky nim je používaná po celém světě. Celý popis
  = 10g        

Hlavní přednosti

  • Oblíbené u domorodců
  • Přímo z původních oblastí
  • Známo stovky let

Yohimbe, ale také Bujarník yohimbe je známý pro své účinky. Kůra se získává ze stromu jménem Pausinystalia yohimbe, který se původně vyskytoval v Jižní Africe. Jedná se o cca 20 metrů vysoký strom z čeledi mořenovitých. Roste v deštných pralesích po téměř celém africkém kontinentu (nejvíce v JAR, Nigérii, Kongu a Kamerunu). Pokud bychom v těchto oblastech byli, poznáme Bujarník podle jeho tuhých, 13 centimetrů dlouhých vejčitých listů a světle hnědé kůry. Po odkvětu zbudou po květech malé křídlaté plody.

Co nás bude zajímat více jsou fakta ohledně tohoto stromu. Po staletí byla kůra využívána jako tonikum pro posílení sexuální touhy. Západní kmeny jej využívaly i pro jiné možnosti léčitelství. Poprvé bylo Yohimbe přivezeno do Evropy v 19. století německými misionáři. Zde si velmi rychle získalo oblibu. Roku 1960 bylo zkoumáno řadem FDA kvůli účinkům.

Složení Bujarníku

Nejdůležitější látky jsou zcela bez pochyby alkaloidy, kterých Yohimbe obsahuje 20. Z nich je nejpodstatnější tak zvaný Yohimbin.

Herbář

Z důvodu nařízení Evropské unie nemůžeme u produktu uvádět všechny informace. Najdete je společně s dalšími méně důležitými informacemi v herbáři.

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie. Tento produkt není potravina a není určen k orálnímu užití.