Bujarník yohimbe - Drcená kůra
Bujarník yohimbe - Drcená kůra
Bujarník yohimbe - Drcená kůra

Bujarník yohimbe
Drcená kůra

Corynanthe yohimbe, Corynanthe yohimbe, Pausinystalia yohimbe, Bujarník johimbe, johimbe, johimbi, yohimbe bark, strom lásky, quebrachine, yohimbeherinde
Produkt z Kamerunu

Původem jihoafrická bylinka známé pro své afrodiziakální účinky. Díky nim je používaná po celém světě. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme ve čtvrtek 22.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Yohimbe, ale také Bujarník yohimbe je známo pro své účinky. Kůra se získává ze stromu jménem Pausinystalia yohimbe, který se původně vyskytoval v Jižní Africe. Jedná se o cca 20 metrů vysoký strom z čeledi mořenovitých. Roste v deštných pralesích po téměř celém africkém kontinentu (nejvíce v JAR, Nigérii, Kongu a Kameronu). Pokud bychom v těchto oblastech byli, poznáme Bujarník podle jeho tuhých, 13 centimetrů dlouhých vejčitých listů a světle hnědé kůry. Po odkvětu zbudou po květech malé křídlaté plody.
Co nás bude zajímat více jsou fakta ohledně tohoto stromu. Po staletí byla kůra využívána jako tonikum pro posílení sexuální touhy. Západní kmeny jej využívaly i pro jiné možnosti léčitelství. Poprvé bylo Yohimbe přivezeno do Evropy v 19. století německými misionáři. Zde si velmi rychle získalo oblibu. Roku 1960 bylo zkoumáno řadem FDA kvůli účinkům.
Složení Bujarníku
Nejdůležitější látky jsou zcela bez pochyby alkaloidy, kterých Yohimbe obsahuje 20. Z nich je nejpodstatnější tak zvaný Yohimbin.