Bujarník yohimbe
Drcená kůra

Původem jihoafrická bylinka známá pro své afrodiziakální účinky. Díky nim je používaná po celém světě. Celý popis
  = 10g        

Yohimbe, ale také Bujarník yohimbe je známý pro své účinky. Kůra se získává ze stromu jménem Pausinystalia yohimbe, který se původně vyskytoval v Jižní Africe. Jedná se o cca 20 metrů vysoký strom z čeledi mořenovitých. Roste v deštných pralesích po téměř celém africkém kontinentu (nejvíce v JAR, Nigérii, Kongu a Kamerunu). Pokud bychom v těchto oblastech byli, poznáme Bujarník podle jeho tuhých, 13 centimetrů dlouhých vejčitých listů a světle hnědé kůry. Po odkvětu zbudou po květech malé křídlaté plody.

Co nás bude zajímat více jsou fakta ohledně tohoto stromu. Poprvé bylo Yohimbe přivezeno do Evropy v 19. století německými misionáři. Zde si velmi rychle získalo oblibu. Roku 1960 bylo zkoumáno řadem FDA kvůli účinkům.

Složení Bujarníku

Nejdůležitější látky jsou zcela bez pochyby alkaloidy, kterých Yohimbe obsahuje 20. Z nich je nejpodstatnější tak zvaný Yohimbin.

Země původu
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Corynanthe yohimbe, Corynanthe yohimbe, Pausinystalia yohimbe, Bujarník johimbe, johimbe, johimbi, yohimbe bark, strom lásky, quebrachine, yohimbeherinde

Kategorie produktu
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie. Tento produkt není potravina a není určen k orálnímu užití.

Podobné zboží