Caapi - Yellow wine, drcené kůra
Caapi - Yellow wine, drcené kůra
Caapi - Yellow wine, drcené kůra
Caapi - Yellow wine, drcené kůra

Caapi
Yellow wine, drcené kůra

Banisteriopsis caapi, Ayahuasca, Banisteriopsis caapi
Produkt z Peru

Objednejte do 16:00 a doručíme ve středu 18.1.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Ayahuasca, je slovo mnoha významů. Používá se k pojmenování rostliny i posvátného obřadu. V překladu toto slovo znamená liána duše. Indiání žijící v Kolumbii, Ekvádoru a Peru užívali ayahuascu jako bránu do duchovního světa. Samotná rostlina se někdy nazývá Ayahuasca, ale má řadu i jiných jmen například natéma, mihi, Kahi, pindé, daPa, yāge, nixi HONI Xuma a hoasca

 

Banisteriopsis caapi je pralesní liána, která po okolních pralesních stromech šplhá vzhůru tak dlouho než dosáhne přímého slunečního svitu. Občas se stává, že svou touho po světle může hostitelský strom zabít. Tato obrovská pralesní liána se složenými listy a malými růžovými kvítky je pěstována výhradně z odřezků a pokud je pěstována ve skleníku je schopná zarůst celý strop a vytvořit pod sebou stín. Liány rodu Banisteriopsis mají rády půdu bohatou na živiny a zároveň vyžadují bohatou zálivku. Rostlina se pěstuje téměř výhradně prostřednictvím řízků. Výhonky se dají do vody, až se vytvoří kořeny. Rostlina není mrazuvzdorná.

 

Tento etnobotanický materiál slouží pouze pro sběratelské, studijní a okrasné účely! Není určen ke konzumaci! Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím. Neprodejné osobám do 18 let!

 

Kvetoucí Banisteriopsis caapi, Autor: Vojtěch Zavadil Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0