Cui Ming - Zelený čaj
Cui Ming - Zelený čaj
Cui Ming - Zelený čaj

Cui Ming
Zelený čaj

Camelia sinensis
Produkt z Číny

Cui Ming pochází ze světoznámé provincie Yunnan, kde se jeho lístky ručně sbírají ještě mladé. Nálev má jemně nazelenalou barvu s příjemným aroma, které se v ústech rozvine v upřímnou, přirozeně sladkou chuť. Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
 
Cui Ming je odrůda zeleného čaje pěstovaná v Číně na vysočině Simao v provincii Yunnan. Tato provincie je především známá pro výskyt a pěstování jak čajů, tak i ostatních bylin, jejichž extrakty a směsi nám denně pomáhají. Lístky čaje Cui Ming jsou ručně sbírány ještě velmi mladé, což způsobuje, že se nálev podobá mnoha bílým čajům. Krom toho si díky jedinečné barvě lístků vysloužil přezdívku EmeraldBright, neboli "Smaragdová záře".
Nálev a chuť
Právě díky ranému sběru má čaj opravdu příjemné aroma, které provoní celou místnost. Jeho chuť je lehká, jemná s nádechem sladkosti a svěžesti. Může se stát, že bude čaj bude mít horký ocásek. Pokud se tak stane, zkraťme dobu louhování, nebo čaj zalévejme chladnější vodou, abychom ho nespálili.
Příprava
Před přípravou čaje doporučujeme konvici prolít horkou vodou, nahřát ji a následně vsypat čaj, který se díky krátkému napaření příjemné rozvoní. Ačkoli nálev připomíná spíše bílé čaje, nesmíme zapomenout, že se Cui Ming zalévá vodou o teplotě okolo 70 stupňů. Vyšší teplota by ho spálila a znehodnotila. Pokud nemáme konvici která je schopna indikovat teplotu vody, můžeme ji buď změřit teploměrem, nebo využít pocitovou zkoušku. Pokud bude mít konvice cca 70 stupňů, měli bychom být schopni na ni udržet ruku i několik sekund. Délka louhování se liší podle pořadí nálevu. První nálev se louhuje trochu déle cca 1-2 minuty. U dalších nálevů doporučujeme délku louhování o něco zkrátit. K přípravě nálevu používáme 3g čaje (jedna vrchovatá polévková lžíce) na 100ml vody.
Účinky čaje
Čaj jako takový má povzbuzující účinky. Pokud se jej chystáme pít večer a chceme tyto účinky z větší části eliminovat, přelijeme ho vroucí vodou a necháme minutu louhovat. Tento nálev vylijeme další připravíme dle návodu. Díky tomu se povzbuzující efekt výrazně sníží.