Camu Camu
Kapsle

NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Doplňte přírodní céčko. K tomu skvěle poslouží snadno vstřebatelná forma vitamínu C získaná z amazonského ovoce Camu Camu, které ho obsahuje až 40× více než pomeranče. Celý popis
  = 40kap.        
  = 590 mg        
  = 28,4 g        
  = / dávka

Camu Camu nebo také kamu kamu je název ovoce rostoucího na tropickém keři s latinským názvem Myrciaria dubia. Ten nejčastěji najdeme v Brazílii a Peru v záplavových oblastech Amazonie. Bobule Camu Camu jsou červenofialové, mají žlutou dužinu a příjemně voní. Chuťově ale moc lákavé nejsou. Jsou totiž opravdu výrazně kyselé a také poměrně trpké.

Jenže obyvatelé Amazonie dobře věděli, že chuť není všechno, a začali tento zázrak konzumovat ve formě nápoje. Vy ho v současné době můžete užívat i jako extrakt ve formě kapslí. A proč byste to vlastně měli dělat? Protože je Camu Camu doslova nadupaný vitamínem C, citrusy i jiné ovoce nechává daleko za sebou.

Ale céčko není jediná prospěšná látka, kterou v tomto ovoci najdete. Bobule jsou bohaté na draslík, vápník, B vitamíny a aminokyseliny jako serin, valin a leucin. Dále v nich najdete prospěšné flavonoidy, které se vzájemně podporují s vitamínem C, bílkoviny a vlákninu.

Užívání a dávkování

Pro pokrytí denní potřeby vitamínu C stačí 1 kapsle extraktu s 25% vitamínu C denně. Tu zapijte sklenkou vody nebo jiného nápoje. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Nežádoucí účinky

I tady platí, že méně je někdy více. Překročení doporučené denní dávky může vyvolat trávicí obtíže. U dětí do 3 let, během těhotenství a kojení se o užívání extraktu raději poraďte se svým lékařem.

Účinné látky

  • Aminokyseliny
  • Draslík
  • Vápník
  • vitamin B
  • Vitamin C
  • Vláknina
Země původu

Další formy produktu

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Camu-camu, camu-camu Negro, Camo Camo, Camocamo, Araca d´agua, Araza de Ague, Psidium dubium, Myrciaria dubia, Myrciaria paraensis, Guapuro Blanco, Rumberry, Cacari, shanhuito, Myrciaria dubia

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží