Sortiment

Camu Camu
Extrakt z plodů s 25% vitamínu C v kapslích

Camu Camu - Extrakt z plodů s 25% vitamínu C v kapslích
Camu Camu - Extrakt z plodů s 25% vitamínu C v kapslích
Camu Camu - Extrakt z plodů s 25% vitamínu C v kapslích
Camu Camu - Extrakt z plodů s 25% vitamínu C v kapslích
Camu Camu - Extrakt z plodů s 25% vitamínu C v kapslích
Camu Camu je kyselé ovoce s nejvyšším obsahem vitaminu C na světě a předčí dokonce i plody Acai. Pokud potřebujete posílit obranyschopnost organismu, odolat stresu a udržet se v dobré kondici, sáhněte po Camu Camu koncentrovanému v extraktu v kapslích. Celý popis
  = 40kap.        
  = 590 mg        
  = / dávka

Hlavní přednosti

  • Působí proti nachlazení
  • Vysoký obsah vitamínu C
  • Zlepšuje imunitu

Popis rostliny Camu Camu

Camu Camu neboli Myrciaria dubia je u nás stále neznámou rostlinou, která má mnoho předpokladu stát se superpotravinou. Camu Camu je strom, který dorůstá výšky 5 metrů a na první pohled připomíná křoví. Charakteristické jsou pro něj zelené, lesklé listy a šťavnaté plody o velikosti menšího citronu, někdy nazývané Berry Camu, s kyselou dření a nezaměnitelným aroma. Plody rostou ve shlukách jako třešně a mohou mít různé barvy od zelené, přes žlutou až po purpurově červenou. Camu Camu se vyskytuje v Amazonském pralese v Peru a Brazílii a jeho plody jsou nejcennějším a nejsilnějším zdrojem přírodního vitaminu C. Ovoce je velmi kyselé a nedá se samostatně jíst.

Co v Camu Camu nalezneme?

Jak už jsme se zmínili, plody jsou doslova nabity vitaminem C. Pro srovnání s jinými rostlinami je obsah vitaminu C v Camu Camu 50x vyšší než v pomerančích, 60x vyšší než v citronech, 2 – 3x vyšší než v Acerole, 5x vyšší než v Acai berry, 5 – 6x vyšší než v Šípku a 10x vyšší než v Rakytníku. V plodech dále nalezneme vysoký podíl vitaminu B, minerálních látek, aminokyselin, bílkovin a antioxidantů (flavonoidy), které bojují s volnými radikály v těle, podporují jeho mladistvou vitalitu a usnadňují absorpci vitaminu C.

Účinky Camu Camu

Camu Camu je nedílnou součástí tradiční medicíny, kde se využívá pro své protizánětlivé a antivirové účinky. Tyto plody významnou měrou podporují přirozenou obranyschopnost organismu a pomáhají přečkat období se sezónními nemocemi. Zároveň mají blahodárný vliv na náš nejdůležitější smysl – oči. Camu Camu mohou vyzkoušet také lidé s kloubními problémy nebo při nadměrném stresu. Rostlinu se vyplatí užívat jako prevenci proti vzniku různých onemocnění a pro zachování zdravého fungování krevního oběhu a mozku. Camu Camu má anti-aging vlastnosti a chrání tělo před předčasným stárnutím. Zlepšuje celkovou kvalitu života zejména starších osob.

Vedlejší účinky užívání

U ovoce Camu Camu nebyly prokázány žádné vedlejší účinky a jeho konzumace je tudíž bezpečná. Pokud si však přesto nejste jisti, jestli můžete toto ovoce užívat nebo jste těhotnou či kojící ženou, raději se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Jaká dávka je ta správná?

Kapsle s extraktem z plodů Camu Camu obsahují 25 % vitaminu C. Pro pokrytí denní dávky tohoto vitaminu a dalších zdraví prospěšných látek stačí užívat 1 kapsli denně. Nepřekračuje doporučenou denní dávku, protože kapsle obsahují vysokou koncentraci aktivních látek z Camu Camu.

Jak nejlépe užívat?

Kapsli polykejte celou bez rozkousání a zapijte ji dostatečným množství tekutiny, nejlépe 250 – 300 ml vody. Pokud Vám máte s polykáním kapslí potíže, vyzkoušejte tento jednoduchý trik: oddělte části kapslí od sebe, prášek rozmíchejte ve sklenici vody a vypijte.

Země původu

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Pro více informací navštivte náš herbář, nebo informace vyhledejte na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.