Camu Camu
Extrakt z plodů s 25% vitamínu C v prášku

Camu Camu je vcelku neznámé ovoce, jež je natolik kyselé, že se nedá konzumovat přímo. Obsahuje totiž značné množství vitaminu C, který je známým antioxidantem. Objevte přínos plodů Camu Camu pro své zdraví a posilněte svou imunitu a zlepšete svou duševní kondici! Celý popis
  = 20g        

Popis rostliny Camu Camu

Camu Camu s latinským názvem Myrciaria dubia je nízký strom připomínající keř, který roste v Amazonském pralese v Brazílii a Peru. Dosahuje výšky asi 5 metrů a jeho listy jsou zelené a lesklé. Strom plodí ovoce, které roste ve shlukách jako třešně, ale jsou o něco větší – asi jako menší citron. Ovoce nazývané Berry Camu je šťavnaté, voňavé, avšak nedá se samotně konzumovat, protože je velmi kyselé. Plody jsou zbarveny do zelené, žluté, oranžové či purpurově červené barvy a obsahují nejvyšší koncentraci vitaminu C ze všech známých rostlin. Camu Camu je u nás takřka neznámou rostlinou a čeká teprve na své objevení. Ve světě jsou plody již dobře známy a využívají se k léčebným účelům i v potravinářském průmyslu.

Co v Camu Camu nalezneme?

Vitamin C není to jediné, co najdeme v plodech Camu Camu. Ovoce obsahuje vysoký podíl vitaminů skupiny B, minerálních látek, aminokyselin pro stavbu svalů, rostlinných bílkovin a flavonoidů, které zmírňují dopad volných radikálů a usnadňují absorpci vitaminu C. Pokud bychom porovnali množství vitaminu C v Camu Camu s ostatními plody a ovocem, zjistili bychom, že je o 60x vyšší než v citronech, 50x vyšší než v pomerančích, 10x vyšší než v Rakytníku, 5 – 6x vyšší než v Šípku, 5x vyšší než v Acai berry a 2 – 3x vyšší než v Acerole.

Účinky Camu Camu

Účinky Camu Camu znali již tradiční léčitelé a plody využívali pro jejich antivirové a protizánětlivé vlastnosti. Tyto plody ale toho dokážou mnohem víc, například podpořit imunitní systém a posílit ho v období chřipek a viróz. Důležité jsou také jeho anti-aging účinky, jež chrání organismus před ztrátou vitality, předčasným stárnutím a rozvoji některých onemocnění. Camu Camu si také pochvalují lidé s očními problémy, bolestmi kloubů nebo vyšší psychickou zátěží. Plody Camu Camu jsou velkým přínosem zejména pro starší osoby, protože harmonizují celkový zdravotní stav člověka.

Vedlejší účinky užívání

Při dodržení doporučené denní dávky nebyly prokázány žádné vedlejší účinky Camu Camu. Přesto pokud trpíte nějakými zdravotními problémy či jste těhotnou nebo kojící ženou, poraďte se pro jistotu o užívání prášku Camu Camu se svým lékařem.

Jaká dávka je ta správná?

Extrakt z plodů Camu Camu v prášku obsahuje 25 % vitaminu C. Pro pokrytí denní dávky tohoto vitaminu a zdraví prospěšných látek stačí užívat 0,5 g prášku denně (1 odměrka 0,5g). Nepřekračujte doporučenou denní dávku, neboť extrakt obsahuje vysokou koncentraci aktivních látek.

Jak nejlépe užívat?

Prášek z Camu Camu se užívá jednoduchým způsobem: doporučené denní množství rozmíchejte v 200 – 300 ml vody nebo čaji a vypijte. Prášek můžete rovněž přidat do pokrmu, jogurtu, Smoothie nebo Shakeru. Prášek chutná kysele, ale ve vodě se jeho koncentrovaná chuť naředí.

Země původu
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Camu-camu, camu-camu Negro, Camo Camo, Camocamo, Araca d´agua, Araza de Ague, Psidium dubium, Myrciaria dubia, Myrciaria paraensis, Guapuro Blanco, Rumberry, Cacari, shanhuito

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží