Sortiment

Catuaba
Drcená kůra

Catuaba - Drcená kůra
Catuaba - Drcená kůra
Catuaba - Drcená kůra
Catuaba - Drcená kůra
Catuaba - Drcená kůra
Jihoamerický strom známý pro své účinky, které jej rozšířily po celém světě. Celý popis
  = 100g        

Hlavní přednosti

  • Působí na libido
  • Skvělá volba na odvary
  • Vhodné pro muže

V Jižní Americe bychom narazili na strom jménem Erythroxylum catuaba. Jedná se o středně vysoký listnatý strom dorůstající výšky kolem 5 metrů. Má středně velké listy a mohutný provazovitý kmen. Jeho jméno, tedy Catuaba, znamená v jazyce indiánů - to co dává indiánům sílu. Jsou to právě oni, kteří strom začali využívat pro jeho afrodiziakální účinky. Tyto účinky se postupně rozšířily mezi kolonizátory. Tak se strom postupně dostal až k nám.

Ideální je pro Catuabu mokřitá půda a středně vysoké teploty. Některé odrůdy snáší mrazy lépe, avšak zima jim celkově moc nesvědčí.

Složení

V Catuabě bychom nalezli spoustu důležitých látek. Jsou jimi především alkaloidy, taniny, aromatické oleje a pryskyřice. Dále bychom narazili na fytosteriny a podobné. Jako nejdůležitější můžeme považovat látku, kterou izoloval jeden brazilský výzkumník v roce 1958. Jedná se o látku velmi podobnou Yohimbinu.

Catuaba, Autor: Tarciso Leão Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 2.0

Země původu

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.