Catuaba
Prášek z kůry

Catuaba je jihoamerický strom známý pro své vlastnosti. Používali ho indiáni, od kterých se dostala až k nám. Celý popis
  = 100g        

Catuaba, nebo také latinsky Erythroxylum catuaba, je nenápadný listnatý strom rostoucí původně v Jižní Americe. Dorůstá střední výšky kolem 5 metrů. Má středně velké listy a mohutný, provazovitý kmen. Potřebuje dostatečnou vlhkost a teplo. Poté je schopen bezproblémového růstu.

Kmeny žijící v Jižní Americe si Catuabu oblíbily pro její afrodiziakální účinky. Jsou to právě ty účinky, které ji pomohly rozšířit po celém světě. Jaké látky jsou za účinky zodpovědné?

Složení Catuaby

Catuaba obsahuje mnoho alkaloidů, taninů, ale i pryskyřic, flavonoidů a podobných látek. Nejdůležitější z nich objevil brazilský badatel v roce 1959. Jedná se o látku, svými účinky podobnou Yohimbinu.

Catuaba, Autor: Tarciso Leão Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 2.0

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Erythroxylum catuaba, Erythroxylum catuaba, catuaba, chuchuhuasha, pau de reposta, caramuru, angelim-rosa

Podobné zboží