Tradiční české byliny

Objevte moc českých bylin a pozitivně ovlivněte svou psychickou a fyzickou schránku. Byliny si poradí s lehčími nemocemi a podpoří stávající léčbu.

Třezalka tečkovaná - Drcená bylina

Třezalka tečkovanáDrcená bylina

  • Podporuje psychiku
  • Vhodné na odvary
  • Zklidňuje organismus
79 Kč
/ 100g
Skladem

Tradiční léčivé české byliny

Tradiční české byliny daly základ moderní farmakologii a lidé znovu začínají objevovat jejich přírodní moc. Již naši předkové znali účinky bylin, které rostou na našem území v těch nejčistších oblastech. České byliny mají široké využití a pozitivně ovlivňují psychiku a tělo. Poradí si s lehčími nemocemi a doplňují moderní formu léčby. Každý z nás by měl mít doma několik druhů těchto léčivek pro náhlé zdravotní problémy.

Vliv tradičních českých bylin na člověka

České byliny můžete užívat podle potřeby celý rok. Byliny pročistí náš organismus v jarním období a zbaví tělo toxinů. Působí blahodárně na játra, usnadňují vyprazdňování, rozproudí lymfatický systém, zlepšují funkčnost ledvin a přispívají ke zdravému trávení. Zprůchodní zahleněné dýchací cesty, snižují krevní tlak, léčí žaludeční koliky, ulevují od plynatosti, slouží jako antirevmatikum, podporují krvetvorbu, mají močopudný účinek, zbavují psychických problémů a stimulují paměť.

Použití tradičních českých bylin

Tradiční české byliny se prodávají v různých podobách. Nejoblíbenější je sušená forma bylin na přípravu čajů, nálevů, odvarů a koupelí. Setkat se můžete také s extrakty z bylin, tinkturami, mastmi a sirupy. Nástup účinků bylin je sice pomalejší než u chemických léků, zato mají minimum nežádoucích a vedlejších účinků. Navíc tyto byliny zabírají na potíže, s nimiž si lékařská věda neumí poradit, například na ekzémy.

Aktivní látky v tradičních českých bylinách

Tradiční české byliny obsahují zdraví prospěšné aktivní látky. Na lidský organismus příznivě působí glykosidy, které desinfikují močové cesty a ovlivňují trávení. Dále v bylinách naleznete flavonoidy s antioxidačními vlastnostmi, hormony pro správnou funkci vnitřních orgánů, enzymy zajišťující chemické procesy v lidském těle, silice s močopudnými, uklidňujícími a desinfekčními účinky, třísloviny proti průjmům, hořčiny pro podporu žláz s vnitřním vyměšováním, fytoncidy s antibiotickými látkami a různé vitamíny a minerály.