Čaga
Extrakt z plodnice s 50% polysacharidů v kapslích

Zajímá Vás zdravý životní styl nebo chcete udělat něco pro své zdraví? Pak Vám nesmí uniknout extrakt z houby Chaga. Celý popis
  = 40kap.        
  = 660 mg        
  = / dávka

Popis rostliny Chaga

Chagu s lidovým ruským názvem Čaga a s českým pojmenováním Rezavec šikmý bychom mohli zařadit mezi cizopasné houby, které rostou na kmenech stromů. Postupně prorůstá kmeny stromů a následkem toho odumírají. Této dřevokazné houbě se daří zejména na břízách, jilmech, jeřabinách a jasanech a přežívá několik sezón. Chaga z čeledi kožovkovitých je na povrchu zbarvena do černa, ale na řezu má hnědavou barvu. Vyskytuje se hlavně ve východní Evropě a na Sibiři, na našem území se s ní setkáme jen vzácně. Plodnice mohou dosahovat až 50 cm a vážit až 3 kg. Do této velikosti a váhy mohou dorůstat až 10 let. Největší koncentraci účinných látek obsahuje Chaga na jaře a na podzim, kdy se přistupuje k jejímu sběru. Tato vzácná houba se nedá pěstovat uměle.

Co v Chaze nalezneme?

Houba Chaga je mimořádná pro vysoký podíl antioxidantů. Nalezneme v ní řadu potřebných minerálů (hořčík, sodík, vápník, železo, zinek, mangan, germanium nebo měď), stopových prvků a vitamínů skupiny B, D a K. Své zastoupení mají v houbě také polysacharidy.

Vedlejší účinky užívání

U Chagy nejsou známy žádné vedlejší účinky, přesto by její užívání měli zkonzultovat s ošetřujícím lékařem lidé se zdravotními problémy a těhotné a kojící ženy.

Jaká dávka je ta správná?

Denně můžete užívat podle potřeby 1 – 2 kapsle. Tyto kapsle obsahují extrakt z Chagy, v kterém se nachází koncentrace aktivních látek. Zpočátku začněte s jednou kapslí denně a vypozorujte, jak Chaga účinkuje na Vaše tělo. Doporučenou denní dávku nepřekračujte.

Jak nejlépe užívat?

Kapsli vložte do úst a zapijte ji nejlépe 200 – 300 ml vody. Pokud máte s polykáním kapslí problémy, vyzkoušejte jednoduchý trik: části kapsle oddělte od sebe a prášek rozmíchejte ve vodě nebo jej přidejte do kašovitého pokrmu či Smoothie. Po čtyřech týdnech užívání si udělejte jeden týden pauzu, popřípadě po třech měsících užívání jeden měsíc pauzu.

Země původu
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Čaga, Sibiřská čaga, Inonotus obliquus, Rezavec šikmý

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží