Sortiment

Čínské byliny

Léčivými bylinami si dlouhodobě udržíte dobrý zdravotní stav, harmonizujete svůj organismus a pomůžete tělu v boji proti nemocem.

AdaptogenyAfrické bylinyAfrodiziakaBylinné směsiČeské bylinyČínské byliny
Zvolte si:
Skladem
Zlevněné
Novinky
Seřadit podle:
Zobrazeno 20 produktů z 24
Stránka: 12

Byliny z Číny

Tradiční čínské byliny


Čínské byliny jsou nedílnou součástí tradiční čínské medicíny, která je stará více než 4 000 let. Tyto asijské byliny léčí všechny nemoci a dlouhodobě udržují dobrý zdravotní stav člověka. Rostou v různých oblastech Číny a speciálně se pěstují na léčebné účely. Čínští lékaři používají něco kolem 300 bylin a spousta z nich se dováží i do České republiky. Nejúčinnější jsou směsi z těchto bylin, jelikož se síla jednotlivých bylin projeví až v kombinaci s jinými.

Vliv čínských bylin na člověka


Čínské byliny harmonizují funkce v organismu a dodávají mu energii. Poradí si se všemi zdravotními potížemi, jako jsou gynekologické problémy, únavový syndrom, bolesti, infekční onemocnění, alergie, astma, žaludeční vředy, záněty močových cest či kožní problémy, například akné, ekzémy, kopřivka nebo lupénka. . Byliny mohou užívat také zcela zdraví lidé, protože působí jako prevence proti nemocem, které by v budoucnu mohly v těle vzniknout.

Použití čínských bylin

Čínské byliny se rozemílají na prášek, drtí se na malé kousky nebo se z nich vyrábí tablety či masti. Sušené byliny můžete přidat do jídla nebo si z nich uvařit odvar. Čínské byliny a bylinné směsi by se neměly brát bez přestávky nebo v silné dávce, jinak mohou vykazovat vedlejší účinky. V ojedinělých případech může dojít ke kontraindikaci, pokud jste na některou bylinu alergičtí. Čínské byliny se mohou kombinovat s chemickými léky, ale udržujte mezi nimi určitý časový odstup.

Aktivní látky v čínských bylinách

V čínských bylinách se nachází mnoho cenných látek s jedinečnými vlastnostmi. Významnými bioaktivními látkami jsou vitamíny, minerály, flavonoidy a organické kyseliny. Některé čínské byliny obsahují přírodní tonika s protizánětlivými, energizujícími, antioxidačními, detoxikačními a hypoglykemickými účinky.