Clavo huasca - Prášek z kůry
Clavo huasca - Prášek z kůry
Clavo huasca - Prášek z kůry
Clavo huasca - Prášek z kůry
Clavo huasca - Prášek z kůry

Clavo huasca
Prášek z kůry

Tynanthus panurensis, Tynanthus panurensis, Ayahuasca, Clavohuasca, Clavo huasca, Clove vine, Cipó cravo
Produkt z Peru

Clavo Huasca je liána původem z amazonských pralesů užívaná především v peruánské medicíně. Celý popis
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Clavo Huasca je původem liána z čeledi trubačovité, která dorůstá do délky až 80 metrů. Tato bylina roste převážně v amazonských pralesech a jiných částech Jižní Ameriky. Jedná se o velice aromatickou bylinu, jejíž výrazná vůně kůry a kořene silně připomíná hřebíček. Konec konců i samotné listy připomínají téměř stejný zápach. V peruánské bylinné medicíně je Clavo huasca široce respektována jako afrodiziakum vhodné pro muže i ženy a jako lék na impotenci. Produkuje velmi malé, bílé květy, které opilovávají včely i motýli. Tyto květy plodí podlouhé a ploché plody podobné fazolím. Bylina bývá přidávána některými šamany do spirituálního nápoje ayahuasca. V Jižní Americe se z rostliny tradičně připravuje rum s názvem Aguardiente.
Rostlina byla úžívána šamany a indiánckými kmeny, pro které jsou deštné pralesy v Amazonii jejich domovem.
Rozlišujeme 2 druhy této rostliny, které jsou komečně známé jako Clavo Huasca. Ten první, který je v dnešní době rozšířený jako takzvaný Tynanthus. Druhý je úplně odlišný druh révy s názvem Mandevila známý z historie.
Díky Brazilským vědcům a jejich předběžným fytochemickým průzkumem bylo prokázáno, že Clavo huasca disponuje různými alkaloidy. Tím hlavním je alkaloid s názvem Tinantina, spolu s Taninem, Eugenolem a jinými esenciálními oleji. Dále ještě obsahuje apigenin, silice a třísloviny.