Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Damiána
Drcené listy

Hodnocení (99 %)
Turnera diffusa, neboli Daminána, je americký keř, známý pro své afrodiziakální vlastnosti. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Damiánu bychom mohli pod českým názvem najít jako Pastalu rozprostřenou. Z botanického hlediska se jedná o keř z čeledi mučenkovitých. Vyskytuje se převážně na jihu Severní Ameriky. Konstrukčně připomíná vinnou révu - je silně větvená s malými, oválnými listy a žlutými květy. Zajímavé je, že právě květy připomínají vůní heřmánek. Z květů se postupem času stanou malé tobolky, chutí podobné fíkům.

Krom Severní Ameriky, se Damiána pěstuje i v Africe. Její rozšíření mají na svědomí především účinky. Již původní obyvatelé oblastí výskytu si uvědomovali afrodiziakální působení na náš organismus. Po příchodu španělských konquistadorů, kteří si působení povšimli, se Damiána dostává i do Evropy. Její pěstování zde je však poměrně složité. Damiána totiž vyžaduje specifické podmínky pro život.  

Účinné látky

Kdybychom si chtěli vyjmenovat účinné látky obsažené v Damiáně, měli bychom začít s arbutinem, který je také v brusinkách. Jedná se o tak zvaný močový dezinficiens. Dále bychom narazili na éterické oleje, antioxidanty, glykosidy, beta-sitosterol, beta-karoten, flavonoidní látky a další.

Dávkování drcených listů

Drcené listy jsou na rozdíl od extraktu méně účinné, což můžeme dohnat hodnotou dávky. Zde je ideálních 5-30 gramů.

Jak listy užívat?

Nejspíše jedinou možností je tvorba odvaru. Dávku listů převaříme v pijeme 2-4x denně.

S čím Damiánu kombinovat?

Celkem existují 2 možnosti, jak Damiánu kombinovat. Buď s Kola nitida, kdy dochází k urychlení metabolismu a rychlejšímu nástupu účinků, nebo s Ginkgo bilobou a Gotu Kolou - lepší působení na mozek.

Vedlejší účinky

Při požívání Damiány nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky. U osob s vysokým krevním tlakem, kardiovaskulárními problémy, těhotných a kojících žen se doporučuje konzultace s lékařem.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Turnera diffusa, Herba de la pastora, Turnera diffusa, Turnera aphrodisiaca, Damiana

Země původu

Zdravotní účinky

  • Působí na sexuální zdraví
  • Normalizuje hladinu cukru v krvi
  • Podporuje kognitivní funkce
  • Zlepšuje duševní zdraví
  • Podporuje kontrolu tělesné hmotnosti

Recenze produktu

Petra G.
100 %
Piji čaj už hodně let. Oceňuji kvalitu vs cenu.
Jaroslava V.
98 %
Přidávám do čaje na to, abych byla fit.
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží