Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích

Damiána
Extrakt z byliny 10:1 v kapslích

Turnera diffusa, Turnera diffusa, Turnera aphrodisiaca, Herba de la pastora, Damiána
Produkt z Mexika

Pozor, poslední 3 ks skladem
Objednejte do 16:00 a doručíme ve středu 7.12.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
 
Turnera diffusa je více známá pod názvem Damiána a její nasládlé aroma a afrodiziakální účinky jsou jejím typickým rysem. Vědci zjistili, že již ve staré Mayeské civilizaci znali blahodárné působení Damiány. Španělští misionáři dopovali ženy mexických indiánů Turnerou, oslazenou medem hodinu před pohlavním stykem, aby měly ženy větší prožitek. Toto silné afrodiziakum je vhodné pro muže i ženy, protože stimuluje celý organizmus. Mexičtí bylináři používají tuto bylinu jako uklidňující přípravek a v jižní Americe ji využívají jako osvěžující nápoj. Turnera roste v celé střední Americe, převážně Mexiku a tropických oblastech jižní Ameriky, nejvíce v Amazonii. Damiana je keř malého vzrůstu, dosahuje výšky maximálně 2 metry a je považována za posvátnou rostlinu. Spadá do čeledi Turneraceae. Damiána má žluté květy, které jsou hořké. Vůně, která je silně cítit připomíná heřmánek, protože produkuje vysoký obsah éterických olejů. Plody jsou malé, nenápadné, mají tvrdou skořápku a jsou oválného tvaru.

 

Složení
Listy obsahují řadu éterických olejů, různé terpenické látky a arbutin. Dalšími účinnými látkami jsou třísloviny, flavoidy, glykosidy a hořká hnědá látka damianin.

 

Účinky
Nejznámější účinek Damiany je ten afrodiziakální, na který více reagují ženy. V Mexiku se Damiána používá jako silné afrodiziakum, které kombinují s kolovým oříškem. V našich končinách stačí samotná Turnera, její účinek se dostaví skoro ihned od 0,5 h do 2 hodin od užití, ale plných afrodiziakálních účinků si užijete až po několika pravidelných porcích. Pomáhá při stimulaci sexuálního apetitu. Pravidelný, jemný účinek kladně působí na sexuální orgány. Má dobrý vliv na nervový systém a v kombinaci s Ginko bilobou dělá lidi aktivnější.

 

Dávkování a užití
Kapsle z Turnery můžeme dávkovat denně, doporučujeme 1-2 kapsle denně. Nepřekračujte denní dávku.