Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích

Damiána
Extrakt z byliny 10:1 v kapslích

Turnera diffusa, Turnera diffusa, Turnera aphrodisiaca, Herba de la pastora, Damiána
Produkt z Mexika

Damiána, latinsky Turnera diffusa, je keř, rostoucí na území Ameriky. Používá se pro jeho účinky, známé po celém světě. Celý popis
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Damiánu bychom mohli vídat i pod označením Turnera diffusa, což je její latisnké jméno, ale i Pastala rozprostřená (česky). Z botanického hlediska se jedná o keř z čeledi mučenkovitých. Damiána tak připomíná vůní heřmánek. Má malé, hladké listy, silně větvenou stavbu a kvete žlutými květy. Původem je Turnere jih Severní Ameriky, kde je také hojně používána. Již staří moudří Mayové znali afrodiziakální účinky Damiány. Od nich ji převzali španělští konqustadoři, díky kterým se rostlinka dostala i do Evropy.
Pokud bychom chtěli Damiánu pěstovat u nás, musíme se připravit na jisté procesy, které její růst vyžaduje. Nás však budou nejvíce zajímat její účinky a látky, za ně zodpovědné. Pojďme si tedy povědět více.
Co Damiána obsahuje?
Za farmakologicky podstatné můžeme považovat především arbutin, což je prakticky močový dezinficiens. Dále pak damianin, tetraphyllin B, beta-sitosterol, beta-karoten, tanin, thymol a další. Narazili bychom i na kofein, mastné kyseliny, 22 flavonoidních látek, antioxidanty, ale i apigenin.
Účinky Damiány
Jak jsme si zmínili, má Damiána velmi dobré afrodiziakální účinky, na které jsou senzitivní především ženy. Tyto účinky popsali Španělé vracející se z kolonizované Ameriky. Damiána pomáhá k dosažení vrcholu u žen, které s tím mají problém. To nejsou samozřejmě jediné účinky. Damiána pomáhá s léčbou kašle, pomáhá navozovat příjemnou náladu, čímž funguje proti depresím a podobným potížím.
Dávkování Turnery
Účinky jsou pochopitelně spojeny se správným dávkováním. V případě extraktu v kapslích, který nejen účinnější, ale také se mnohem lépe užívá, postačí 1 kapsle denně.
Způsob užití
Kapsle mají skvělou výhodu v jednoduchosti užívání. Stačí zapít danou dávku dostatečným množstvím vody - 200-300 mililitrů.
Možné kombinace s Damiánou
U Damiány se nabízí kombinace například s Kolou nitidou. V tomto případě dochází k urychlení metabolismu. Díky tomu přijdou účinky o poznání rychleji. Další kombinace může být s Ginkgo bilobou, nebo Gotu kolou. U obou se zlepšují účinky na mozek.
Nežádoucí účinky
Při dodržování dávky by neměly nastat žádné komplikace. Užívání by mělo být konzultováno s těmito skupinami - těhotné a kojící ženy, osoby trpící vysokým krevním tlakem, cukrovkou nebo kardiovaskulárními problémy.