Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v prášku

Damiána
Extrakt z byliny 10:1 v prášku

Turnera diffusa, Herba de la pastora, Turnera diffusa, Turnera aphrodisiaca, Damiána
Produkt z Mexika

Damiána je keř, původem z jihu Severní Ameriky. Je pěstován a užíván pro své afrodiziakální prostředky na lidský organismus. Celý popis
Doručíme v úterý 27.3.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Damiána je také známa jako Turnera diffusa, nebo Pastala rozprostřený. Obě jména jsou botanicky správně, avšak nejčastěji se používá jen Damiána. Jedná se o keř rostoucí původně na Jihu Severní Ameriky - přesněji Mexiku, Texas a další. Z hlediska botanického patří do čeledi mučenkovitých. Damiána je velmi silně větvena, pokryta hladkými oválnými lístky. Jednou do roka kvete drobnými žlutými květy, které vůní připomínají heřmánek. Nejdůležitější na celé rostlince jsou její plody, chutí připomínající fíky.
Pěstování Damiány se rozšířilo i do Afriky, za což mohou především její účinky. Již staří indiáni věděli o afrodiziakálním působení Damiány na lidský organismus. Tohoto působení si všimli i Španělé během kolonizace Ameriky. Díky tomu se Damiána postupně dostala do Evropy, kde je využívána dodnes.
Damiánu můžeme pěstovat i u nás, ale není to nic snadného. Keř je totiž velmi náročný na podmínky.
Složení Damiány
Za účinky jsou přímo zodpovědné látky obsažené v semenech plodů. Jen pro zajímavost - plody jsou považovány za nejcennější část Damiány. Narazili bychom na arbutin, který je například i v brusinkách. Jedná se o tak zvaný močový dezinficiens. Dále semena obsahují éterické oleje, fenolické glykosidy, damianin, tetraphylin B, beta-sitosterol, beta-karoten a další. Možná nás překvapí přítomnost kofeinu, glykosidů, ale i 22 flavonoidních látek.
Jak Damiána účinkuje?
Veškeré tyto látky mají především jeden hlavní účinek. Jak jsem si již zmínili, je Damiána vnímána jako velmi účinné afrodiziakum. Její účinky jsou však směřovány především na ženy. Damiána pomáhá navodit příjemnou náladu, zvyšuje libido a umocňuje prožitek celého styku. Může také pomoci s dosažením vrcholu. To samozřejmě není vše. Díky éterickým olejům rozšiřuje cesty dýchací, díky čemuž byla používána i k léčbě kašle.
Kolik Damiány?
Veškeré účinky se přímo váží na doporučenou dávku. Ta je u extraktu určena na 0,5 gramu, což je zhruba jedna naše odměrka.
Jak správně užívat?
Jistě nás zajímá i jak máme Damiánu správně užívat. Prášek se dá přimíchat do jídla, nebo rozmíchat ve vodě a vypít. Účinky se dostaví do cca 1,5-2 hodin po požití. Avšak lepší je užívat Damiánu po delší dobu.
Kombinace s Damiánou
Pro turneru se skvěle hodí kombinace s Kolovníkem lesklým, nebo zašpičatělým. Dochází k urychlení metabolismu, čímž se účinky dostaví rychleji. Kombinace s Gotu Kolou nebo Ginkgo bilobou je skvělá pro zesílení působení na náš mozek.
Vedlejší účinky užívání Damiány
Při užívání Damiány by se neměly projevit žádné vedlejší účinky. V případě těhotných a kojících žen, osob s vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními problémy, se doporučuje konzultace s lékařem.