Dračí krev - Extrakt z pryskyřice 10:1 v prášku
Dračí krev - Extrakt z pryskyřice 10:1 v prášku
Dračí krev - Extrakt z pryskyřice 10:1 v prášku
Dračí krev - Extrakt z pryskyřice 10:1 v prášku

Dračí krev
Extrakt z pryskyřice 10:1 v prášku

Sanguis Draconis, Dračí krev, Sangre de Drago, Croton lechleri, uksavakiro, racurana, Sanguis Draconis
Produkt z Číny

Dračí krev, nebo také Sangre de Drago je bájný strom z jehož pryskyřice se vyrábí léčiva již po staletí. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v úterý 19.12.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

Croton lechleri či Sangre de Drago se do češtiny dá přeložit jako Dračí krev. Pokud se do kůry stromu řízne, vyteče tmavě červená pryskyřice, která až nápadně připomíná krev. Amazonské kmeny znají dračí krev po staletí, stejně jako obyvatelé Mexika, Peru a Ekvádoru. Croton lechleri je až 20 m vysoký strom, který vyrůstá v oblasti Peru, Ekvádoru a Kolumbie. Ačkoliv je strom vysoký, kmen má v průměru 30 cm a je pokryt hladkou, zrnitou kůrou. Má velké, srdčité a leskle zelené listy a jedinečné zeleno – bílé květy, které vyrůstají na dlouhých stoncích. Rod croton čítající přes sedm stovek druhů dřevin a stromů bývá bohatý na aktivní alkaloidy. Užívanou částí stromu je tmavě červená míza = latex, která vytéká po naříznutí skvrnité kůry.
Sangre de Drago má za sebou bohatou historii domorodého používání snad po celé Jižní Americe.

 

Nejstarší písemná zmínka je z roku 1600, kdy se španělský cestovatel P. Bernabé Cobo seznámil s mocí mízy, která se po staletí používala na krvácející rány, pro rychlejší hojení ran a k zabránění infekce