Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Dub zimní
Drcená kůra

Hodnocení (96 %)
Dubová kůra je známá pro své účinky na hemoroidy a krvácivé rány. Používá se ve formě obkladů a sedavých koupelí i ve formě čaje. Vyzkoušejte dubovou kůru na rány, které potřebujete dezinfikovat a které se Vám špatně hojí! Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Seznámení s rostlinou Dub zimní

Kdo by neznal vzrostlé Duby? Kmeny těchto stromů jsou obaleny kůrou, která vykazuje léčivé účinky. Dub zimní s českým názvem „Drnák“ dosahuje výšky až 40 metrů. Na rozdíl od Dubu letního mají listy Dubu zimního řapíky dlouhé až 3 cm a jeho žaludy nemají téměř žádné stopky. Pro Dub zimní je charakteristická štíhle vejčitá nebo nepravidelná koruna. Tento dub roste na většině Česka a v mírných a subtropických pásech Evropy.

Složení Dubu

Vraťme se zpět k dubové kůře. Nalezli bychom v ní 7 – 20 procent tříslovin, které působí svíravě a dezinfekčně. Dále se v ní nachází fytocindní látky, antioxidační flavonoidy, hořčiny a pryskyřice.

Účinky dubové kůry

Dubová kůra nejlépe působí při vnějším použití, ale dá se z ní udělat i odvar, který se užívá vnitřně. Dokáže zastavit krvácení, vydezinfikovat ránu a umí si poradit s poraněním kůže. Vyzkoušet ji můžete na rány, které se špatně hojí. Dále

  • působí proti zánětům a vyrážkám
  • ulevuje při svědivých ekzémech
  • pomáhá při plísňových infekcích
  • dopomáhá ke snižování výskytu hemoroidů
  • zmírňuje menstruační krvácení
  • pomáhá při léčbě průjmu

Vedlejší účinky dubové kůry

Dubová kůra obvykle nevyvolává při zevním užívání žádné alergické reakce. Při popíjení dubové kůry nepřekračujte doporučené dávkování, jinak vám hrozí zvracení a jiné obtíže. Dubová kůra se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.

Dávkování dubové kůry

Do 250 ml vody vhoďte 1 – 2 lžíce dubové kůry. Přiveďte ji k varu a nechte 15 minut odstát. Odvar sceďte a vypijte nebo si jím polévejte kůži. Na čaj stačí 1 lžíce dubové kůry, na polévání 2 lžíce dubové kůry.

Způsob užití dubové kůry

Čaj pijte pouze 1x denně. Postižená místa si polévejte maximálně 2x denně.

Vhodné kombinace

Dubovou kůru nekombinujte s žádnou další bylinou. Sama o sobě má dostatečně silné působení na Vaše zdravotní potíže.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Quercus petraea, Quercus sessilis, Quercus sessiliflora, Quercus petraea

Země původu

Recenze produktu

Milena Ř.
100 %
Koupel z dubové kůry jsem si dělala ihned po návratu z porodnice, osvědčila se mi u obou porodů.
Ilona O.
98 %
Nevěřila jsem, ale opravdu mi pomohlo při ekzému. Odvar jsem pila a postižená místa potírala.
František W.
90 %
Příroda vážně pomáhá, doporučuji všem, kteří trpí na nějaké kožní neduhy.
Kristýna K.
95 %
Pomáhá, doporučuji.
Katka D.
98 %
Trpím exémy. Už jsem si nevěděla rady. Zkusila jsem poslední možnost. Tento produkt užívám 2 týdny a konečně vše ustupuje. Nemusím chodit ke kožní. Konečně mi něco zabralo.
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží