Nejúčinnější formy z kořene Echinacey
Do stálé nabídky Botanicu jsme zařadili dvě formy Echinacey z její nejsilnější části – z kořene. Těšit se můžete na extrakt a prášek z kořene, přičemž se od sebe tyto formy v určitých ohledech liší. Pokud jste se rozhodli zařadit Echinaceu do svého života kvůli vyšší nemocnosti nebo z preventivních důvodů, poradíme Vám, jaká forma pro Vás bude vhodná.
Extrakt z kořene 20:1 v prášku
Extrakt z kořene 20:1 v prášku
Extrakt v prášku má vysokou koncentraci vitaminů a dalších tělu prospěšných látek. Jelikož je extrakt silnější než samotný prášek, postačí Vám pouze 0,4 gramu extraktu 2x denně. Užívání je nesmírně pohodlné. Prášek jednoduše rozmíchejte ve sklenici vody nebo ho přidejte do jogurtu či pokrmu.
Pro koho je forma vhodná?
Formu extraktu v prášku mohou užívat všechny věkové generace, jež potřebují zlepšit imunitu těla a podpořit svou zdravotní stránku. Malé množství prášku můžete mít neustále u sebe v uzavíratelné nádobce a připravit si během okamžiku nápoj do pet lahve, kterou si můžete vzít na cesty nebo do kanceláře.
Koupit extrakt
Jak užívat extrakt
1 Dávkujte 0,4 - 1 odměrku 2x denně
2 Prášek rozmícháme v dostatečném množství vody - cca 300ml.
Prášek z kořene
Prášku z kořene budete muset užívat o něco vyšší množství, a to od 0,5 do 2 gramů. Dávkování je velmi individuální a měli byste začít na nižších hodnotách, abyste poznali, jak na Vás bude bylina účinkovat. Prášek z kořene přelijte před užitím asi 200 ml vroucí vody a nechte louhovat. Do nápoje takto proniknou všechny aktivní látky z kořene.
Pro koho je forma vhodná?
Jelikož se prášek z kořene připravuje podobně jako čaj, osloví všechny milovníky teplých nápojů a ty, pro které je příprava odvaru příjemnou relaxací a uklidňujícím každodenním rituálem. Oblíbí si ji zejména všichni zastánci tradičního užívání bylin.
Koupit prášek
Jak užívat prášek
1 Dávkujte individuálně 0,5 - 2g
2 Zalijte dostatečným množstvím horké vody - 300ml
Echinacea zastoupí mnoho moderních léků
Echinacea připomíná svým vzhledem pichlavého ježka a ne nadarmo získala svůj název podle řeckého slova echinos – ježek. Jejím účinkům důvěřoval i proslulý německý homeopat Meyer, který si nechal patentovat ke konci 19. století kapky z Echinacey na pročištění krve. Ty doporučoval při otravě krve nebo při uštknutí hadem. V České republice se Třapatka ve volné přírodě příliš nevyskytuje, ale nalezneme ji v nabídce Botanicu a dalších e-shopů zaměřených na bylinky.
Třapatce nachové se připisuje mnoho léčebných vlastností a nachází své uplatnění v lidovém léčitelství. Nejčastěji se z ní připravují čaje, šťávy, sirupy a tinktury. Laboratorní testy potvrdily její pozitivní účinky na imunitu a odhalily, že činnost obranných buněk se zlepšila až o 80 %. Zdravotnické organizace však výsledky z dosavadních výzkumů popírají a považují je za nahodilé a opětovně neprokazatelné.
Mnozí bylinkáři o Echinacee tvrdí, že je to přírodní antibiotikum. Záleží na každém z nás, k jaké straně se přikloníme a zda budeme věřit staletími prověřeným bylinkám nebo velkým farmaceutickým společnostem, kterým jde zejména o zisk, a nepotřebují, aby bylinky byly efektivnější než jejich chemické léky. Nezatracujme dary přírody, jež pomáhají vyléčit řadu zdravotních neduhů s minimálními vedlejšími účinky, a věřme našim předkům. Vždyť člověk pochází z přírody, v níž nalezneme léky na všechny zdravotní potíže.