Echinacea purpurea
Extrakt z kořene 20:1 v prášku

Echinacea, kdo by ji neznal. Skvěle působí na náš vnitřní systém, ale především imunitu. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Kdo by neznal Echinaceu, že? Vyskytuje se v pohádkách, v odborné literatuře, ale i v reklamách. Celý latinský název zní Echinacea purpurea, v češtině bychom ji našli pod názvem Třapatka nachová. Tato trvalá bylinka se dorůstá výšky až jednoho metru, má drsně chlupatou lodyhu s kopinatými vejčitými lístky. Kvete nachovými okvětními lístky, které skrývají samotný pichlavý květ. Je to právě onen květ, který podle všeho dal Třapatce její latinské jméno. Echios, totiž znamená v latině ježek. Sklízení Echinacei probíhá vždy na podzim, ale až o odrostlých rostlinek, musí být 3-4 roky staré. Její pěstování není jinak náročné. Můžeme si jí vypěstovat i my na zahrádce. Můžeme na ni narazit v parku, ale i na louce, nebo na kraji lesa. Její houževnatost podporuje výběr písčitého nebo hlinitého podloží. Původem je Třapatce severní Amerika. Během kolonizace se však velmi rychle rozšířila do zbytku světa.

Její využití zaznamenáváme už u domorodých indiánů. Ti si ji oblíbili pro léčivé účinky, které mají její listy, ale i kořen echynacea. její listy žvýkali když je bolelo v krku, nebo při zánětech dásní. I díky tomu se považuje Echinacea za jednu z nejdůležitějších rostlin, které jsou prozatím známé. Proč?

Třapatka nachová a její složení

Složení látek, které bychom nalezli v Echinacee je velmi komplexní. Začíná u vitamínů a pokračuje přes silice, polysacharidy, některé alkaloidy, stery a další podstatné látky, které naše tělo každý den potřebuje.

Léčivé účinky Třapatky

Vzhledem k zastoupení vitamínů, si můžeme zmínit například stimulaci našeho imunitního systému. Každý den jsme vystavování vnějším vlivům, které se pokouší o naše zdraví. Měli bychom jim to ztížit a pomoci naší obranychopnosti. V tom svým způsobem pomáhají i zmíněné polysacharidy. Silice mají na druhou stranu desinfekční schopnosti.

Nežádoucí účinky Třapatky nachové

Užívání je považováno z bezpečné. Velmi zřídka se mohou objevit nežádoucí účinky typu - průjmy, nebo žaludeční potíže.

Echinacea v těhotenství

Mnoho dotazů směřuje směrem k používání echinacei během těhotenství. Bohužel neexistuje dostatek relevantních studií, které by potvrzovaly její nezávadnost. Proto je vhodné konzultovat její používání s naším lékařem. Stejně tak je to i v období kojeni.

Jak dávkovat?

Forma extraktu je trochu silnější, než samotný prášek z kořene. Proto se za denní dávku považuje 0,4g (1 odměrka 0,5g) 2x denně. Tuto hranici bychom neměli překračovat.

Vhodné způsoby užívání třapatky

Prášek přímo nabádá k rozmíchání ve vodě. K tomu bohatě postačí 200-300 mililitrů vody. Stejně tak můžeme přidat do jogurtu, smoothie, nebo podobných pokrmů.

Země původu

Další formy produktu

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Echinacea purpurea, třapatka nachová, terčovka nachová, purple coneflower, Hadí kořen, Echinacea purpurea

Podobné zboží