Kdo by neznal Echinaceu, že? Vyskytuje se v pohádkách, v odborné literatuře, ale i v reklamách. Celý latinský název zní Echinacea purpurea, v češtině bychom ji našli pod názvem Třapatka nachová. Tato trvalá bylinka se dorůstá výšky až jednoho metru, má drsně chlupatou lodyhu s kopinatými vejčitými lístky. Kvete nachovými okvětními lístky, které skrývají samotný pichlavý květ. Je to právě onen květ, který podle všeho dal Třapatce její latinské jméno. Echios, totiž znamená v latině ježek. Sklízení Echinacei probíhá vždy na podzim, ale až o odrostlých rostlinek, musí být 3-4 roky staré. Její pěstování není jinak náročné. Můžeme si jí vypěstovat i my na zahrádce. Můžeme na ni narazit v parku, ale i na louce, nebo na kraji lesa. Její houževnatost podporuje výběr písčitého nebo hlinitého podloží. Původem je Třapatce severní Amerika. Během kolonizace se však velmi rychle rozšířila do zbytku světa.

Echinacea v těhotenství

Mnoho dotazů směřuje směrem k používání echinacei během těhotenství. Bohužel neexistuje dostatek relevantních studií, které by potvrzovaly její nezávadnost. Proto je vhodné konzultovat její používání s naším lékařem. Stejně tak je to i v období kojeni.

Jak dávkovat?

Forma extraktu je trochu silnější, než samotný prášek z kořene. Proto se za denní dávku považuje 0,4g (1 odměrka 0,5g) 2x denně. Tuto hranici bychom neměli překračovat.

Vhodné způsoby užívání třapatky

Prášek přímo nabádá k rozmíchání ve vodě. K tomu bohatě postačí 200-300 mililitrů vody. Stejně tak můžeme přidat do jogurtu, smoothie, nebo podobných pokrmů.

Země původu

Zdravotní účinky

  • Normalizuje funkci horních cest dýchacích
  • Normalizuje funkci dýchacího systému

Další formy produktu

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Echinacea purpurea, třapatka nachová, terčovka nachová, purple coneflower, Hadí kořen, Echinacea purpurea

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží