Sortiment

Echinacea purpurea
Prášek z kořene

-21%
Echinacea purpurea - Prášek z kořene
Echinacea purpurea - Prášek z kořene
Echinacea purpurea - Prášek z kořene
Echinacea purpurea - Prášek z kořene
Echinacea purpurea - Prášek z kořene
Echinacea je známá pro své působení na celkovou stránku našeho těla. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Hlavní přednosti

  • Působí na imunitní systém
  • Vhodné na odvary
  • Vhodné při nachlazení

Echinacea purpurea (Třapatka nachová) je trvalá bylinka původem ze severní Ameriky. Během období kolonizace Ameriky se bylinka postupně rozrostla po celém zbytku světa. Co to zapříčinilo? Především zájem evropanů o její účinky. Indiáni si jich byli dobře vědomi, používali jí například na bolavý žaludek, zánět dásní a podobné obtíže. Využívají se jak listy, tak i kořen Echinacea. Rozmnožení po světe usnadňuje houževnatost rostlinky. Stačí jí hlinité, nebo písčité podloží. Můžeme si ji tak vypěstovat i my na své zahrádce. Pěstuje se jako okrasná rostlina, ale i kvůli jejím vlastnostem. Jak tedy rostlinka vypadá?

V ideálních podmínkách může Echinacea dorůst až do výšky jednoho metru. Má přímou, drsně chlupatou lodyhu s kopinatými vejčitými listy. V období květenství obklopují nachové okvětní lístky samotný pichlavý květ. Od něj se pravděpodobně odvíjí i latinské jméno bylinky. Tím, že je květ pichlavý připomíná ježka, který se v latině nazývá echios - od toho Echinacea. Prakticky se jedná o trvalou bylinu, pěstuje se jak na polích, tak i na zahradách a podobných místech. Rostlinka se sklízí jednou ročně vždy na podzim. Jedinou podmínkou je stáří, které musí být alespoň 3-4 roky. Bylina je tak dostatečně silná a má optimální zastoupení látek, které považujeme za důležité. Jaké látky to tedy jsou a jak nám mohou pomoci?

Co Echinacea obsahuje?

Kdybychom si mohli bylinku rozložit na jednotlivé látky, byla by jich spousta. Některým bychom ani nerozuměli. Některé by nám však jistě povědomé přišly. Jedná se především o takzvané polysacharidy, silice, některé alkaloidy, estery a podobné látky včetně vitamínového spektra. No a jak tyto látky účinkují?

Echinacea a její účinky

Kdybychom chtěli shrnout celkové vlastnosti Echinacei, bylo by to obtížnější, než si myslíme. Jde především o stimulaci našeho imunitního systému, která je zapříčiněna komplexem vitamínů, ale také přítomností polysacharidů. Další možnosti nabízí silice a jejich antiseptické schopnosti. To pochopitelně není vše...

Na co si dát pozor?

Co je podstatné, je dodržování denní dávky. Nesmíme ji překračovat, jinak by se mohla dostavit například nevolnost, vyrážka, alergická reakce a podobné.

Těhotenství a echinacea

Bohužel neexistuje dostatek důkazů a studií, které by jednoznačně určovaly nezávadnost užívání během těhotenství, nebo kojení. Je tedy vhodné konzultovat vše se svým lékařem.

Co je tedy správná dávka

U prášku z kořene se doporučují 0,5 - 2 gramy (1-4 odměrky 0,5g). Dávka je individuální. Je třeba začít na nižší hodnotě a následně ji navyšovat. Tím nejlépe poznáme, jaké na nás má bylinka účinky.

Jak denní dávku užívat?

Kořen je plný aktivních látek, stejně tak prášek z něj. Proto se hodí přelít jej cca 200 mililitry vařící vody, abychom látky uvolnily. Tím se vytvoří odvar, který pijeme.

Čaj, jako vhodná volba

Jak jsme zmínili, nejvhodnější je forma čaje. On to tedy není až tak čaj, spíše odvar, jelikož nejsou přítomny čajové lístky. Každopádně je odvar vhodnou formou, potřebujeme-li vytáhnout látky z částí rostlinky. Každopádně i u prášku z kořene se tato možnost dá uplatnit.

Země původu

Zboží obsahující tento produkt

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Pro více informací navštivte náš herbář, nebo informace vyhledejte na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.