Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Evropské byliny

Prokážete svému tělu dobrou službu a vyladíte svou fyzickou a psychickou stránku. Na každý neduh těla naleznete odpovídající bylinu.

Léčivé evropské byliny

Nejspíš každý z nás někdy sáhnul po evropských bylinách, když ho trápily nějaké zdravotní problémy. Evropské byliny jsou lékem na tělesné neduhy a vyskytují se na evropském kontinentu zejména ve Středomoří, v horských oblastech a v divoké přírodě. Tyto byliny příznivě působí na náš organismus a jejich účinky se využívají v lidovém léčitelství i v moderní medicíně. V Evropě roste zhruba tisícovka léčivých bylin a zájem o ně v posledních letech roste. Největšími evropskými pěstiteli bylin jsou Francie, Polsko a Maďarsko.

Vliv evropských bylin na člověka

Evropské byliny zlepšují fyzickou a psychickou stránku člověka. Evropské byliny jsou všelékem a na každý zdravotní problém existuje alespoň jedna léčivá bylina.

Použití evropských bylin

Evropské byliny se zpracovávají zpravidla sušením a vaří se z nich čaje a odvary, přidávají se do pokrmů, připravují se z nich koupele nebo se z nich vyrábějí extrakty. S evropskými bylinami zacházejte jako s léky a nasaďte je na konkrétní potíže. Některé byliny se nehodí k dlouhodobému užívání, proto se vždy poraďte s lékařem nebo bylinkářem. Velice zdraví prospěšné jsou různé směsi z evropských bylin, jejichž účinky se vzájemně doplňují.

Aktivní látky v evropských bylinách

Evropské byliny obsahují řadu aktivních látek, jako jsou hořčiny pro dobré trávení, třísloviny na průjem, skvalen podporující látkovou výměnu v těle, kumariny proti křečím, saponiny na rozpuštění hlenu, chalkony s protizánětlivými vlastnostmi, glukany pro zvýšení imunity, flavonoidy chránící tělo před toxiny a různé enzymy, alkaloidy, silice, vitamíny a minerály.