Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Geranium dielsianum
Drcený kořen

Hodnocení (95 %)
Jedná se o jednoletou bylinku vyskytující se pouze v amerických Andách. Užívá se jako okrasná rostlina, ale i k zajímavějším věcem. Celý popis
  = 50g        

Geranium dielsianum, v češtině ji můžeme znát jako Kakost skvrnitý, je jednoletá rostlinka z čeledi kakostrovitých. Velmi zajímavý je její omezený výskyt, který ji limituje pouze na oblast amerických And. Zde roste ve výškách kolem 3000 metrů nad mořem. Nejčastěji bychom na ni narazili v oblastech Cajamarca, Puira, nebo Chota. Rostlinka se dorůstá výšky až 35 centimetrů. Je hojně olistěná s květy fialovo-růžové barvy.

Z historiského hlediska se Geranium užívalo jako léčivá rostlinka. Její účinky byly dobře známy severoamerickým indiánům, kteří rozemlývali kořen. Ten se používal jako první pomoc při zranění, ale i k dalším užitím.

Rostlinka jako taková se dá využít i k dekorativním účelům. Může tak zdobit naši skalku, nebo zahrádku.

Složení Gerania

Geranium obsahuje především třísloviny, škroby, polysacharidy a další. Narazili bychom i na saponiny, glykosidy a silice.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Geranium dielsianum, Geranium maculatum, kakost skvrnitý, alum root, kamencový kořen, cranesbill, Wild geranium, Old Maid

Země původu

Recenze produktu

Katka C.
87 %
Slyšela jsem o této bylině od kamáradky. Vyzkouším, zatím zajímavě voní.
Eliška Č.
100 %
Zatím jsem nezaznamenala nějaké vedlejší účinky.
Filda S.
99 %
Dobrý. Mohu doporučit :)
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží