Geranium dielsianum - Drcený kořen
Geranium dielsianum - Drcený kořen
Geranium dielsianum - Drcený kořen
Geranium dielsianum - Drcený kořen
Geranium dielsianum - Drcený kořen

Geranium dielsianum
Drcený kořen

Geranium dielsianum, Geranium maculatum, kakost skvrnitý, alum root, kamencový kořen, cranesbill, Wild geranium, Old Maid
Produkt z USA

Jedná se o jednoletou bylinku vyskytující se pouze v amerických Andách. Užívá se jako okrasná rostlina, ale i k zajímavějším věcem. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v pondělí 27.11.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Geranium dielsianum, v češtině ji můžeme znát jako Kakost skvrnitý, je jednoletá rostlinka z čeledi kakostrovitých. Velmi zajímavý je její omezený výskyt, který ji limituje pouze na oblast amerických And. Zde roste ve výškách kolem 3000 metrů nad mořem. Nejčastěji bychom na ni narazili v oblastech Cajamarca, Puira, nebo Chota. Rostlinka se dorůstá výšky až 35 centimetrů. Je hojně olistěná s květy fialovo-růžové barvy.
Z historiského hlediska se Geranium užívalo jako léčivá rostlinka. Její účinky byly dobře známi severoamerickým indiánům, kteří rozemlývali kořen. Ten se stal součástí jako první pomoc při zranění, ale i k dalším užitím.
Rostlinka jako taková se dá využít i k dekorativním účelům. Může tak zdobit naši skalku, nebo zahrádku.
Složení Gerania
Geranium obsahuje především třísloviny, škroby, polysacharidy a další. Narazili bychom i na saponiny, glykosidy a silice.