Gotu kola - Drcené listy
Gotu kola - Drcené listy
Gotu kola - Drcené listy
Gotu kola - Drcené listy

Gotu kola
Drcené listy

Centella asiatica, Gotu kola, Asiatic Pennywort, Pupečník asijský, Fo-ti-tieng, Centella asiatica
Produkt z Indie

Vytrvalá rostlinka původem z Číny, by a je užívána především v tradičních medicínách Celý popis
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Gotu kola má mnoho rozličných názvů. Mohli bychom ji najít pod jejím latinským názvem Centella asiatica, ale také českým - Pupečník asijský. Jedná se o jednu z hlavních rostlinek prastaré čínské medicíny. Spolu s ní se také dostala bylinka i do Evropy, nebo Ameriky, kde její popularita stále roste. V Asii bychom mohli dohledat její užívání až několik tisíc let zpět.
Z botanického hlediska se jedná o vytvrvalou rostlinku, která za ideálních podmínek dokáže dorůst do výšky až 2 metrů. Její lístky jsou srdčitého tvaru. Jednou do roka se rostlinka ozdobí drobnými zelenými kvítky, které později naberou fialovou, až tmavě červenou barvu. Z těchto kvítků se časem stanou plody podlouhlého tvaru s tvdým povrchem. Nejvíce rostlince svědčí bažinaté oblasti v tropickém podnebí. Narazili byhcom na ni nejčastěji na Srí Lance, v Indonésii, Austrálii, ale také Jižní Americe.
Jistě nás zajímá, jaké látky jsou zodpovědné za účinky Gotu koly. Pojďme si to povědět.
Složení Gotu Koly
V Gotu kole bychom našli jak ty standardnější látky - vitamíny, minerály, stopové prvky, tak i mnohem zajímavější sloučeniny. Mezi ně patří například alkaloidy, steroly, glykosidy, sacharidy, glycin a další. Nyní si nastiňme, jaké mají tyto látky vlastně účinky.
Účinky Gotu Koly
Této léčivé rostlince bychom mohli přiřadit hned několik účinků. Díky obsaženým látkám působí na náš mozek. Dosahuje skvělých výsledků u zlepšování paměti, ale i celkové funkce mozku. Může zvyšovat soustředění, pomáhá s účením a pozorností. Stejně tak zlepšuje prokrvení periferií a pomáhá snižovat stavy depresí.
Správné dávkování
Je důležité užívat Gotu kolu v intervalech. Po každých třech týdnech užívání byhcom si měli udělat týden pauzu.
Dávkování drcených listů 8g
Jak užívat Gotu kolu
Ideální pro drcené listy je odvar. Připravíme naprosto jednoduše. Určenou dávku zalijeme šálkem vroucí vody a necháme 10-20 minut louhovat. Po uplynutí této doby celý obsah scedíme a pijeme. Maximální dávka je v tomto případě 3 šálky denně.
Nežádoucí účinky
V ojedinělých případech může nesprávné dávkování způsobit bolesti hlavy.
Dá se kombinovat?
Mnoho z nás je zvyklých kombinovat bylinky. To lze i u Gotu Koly. Nejlepší kombinace je Ašvaganda, která také zlepšuje mozkovou činnost.