Gotu kola
Extrakt z byliny 10:1 v kapslích

Gotu kola je součástí čínské tradiční medicíny, které se rychle rozmohla po celém světě. Celý popis
  = 40kap.        
  = 568 mg        
  = / dávka

Centella asiatica je také přezdívána Elixírem mládí. Pokud bychom se po ní pídili v odborné literatuřem, můžeme na ni narazit buď pod tímto latinským názvem, nebo pod českým Pupečník asijský. Mnohem známější a používanější je však zkrátka - Gotu Kola. Tato nenápadná rostlinka dorůstající výšky až dvou metrů se pyšní velkou oblibou především v tradičních medicínách. Díky nim se rychle rozšířila po celém světě.

Tak jako tak, její domovinou je Čína a přilehké oblasti. Narazili bychom na ni i na Srí Lance, v Indonézii, ale i Austrálii nebo Jižní Americe. Za takové rozšíření vděčí bylinka především působení člověka. Pěstování však není zrovna jednoduché. Nejvíce jí vyhovují bažinatá podloží v tropických oblastech. Potřebuje teplo a vlhko. Pokud má vše, dorůstá do jichž zmíněných dvou metrů. Má drobné srdčité a dužnaté lístky. V období květenství se ozdobí malými zelenými kvítky. Zelené nezůstanou dlouho, poměrně rychle naberou fialovou až tmavě červenou barvu. Po odvětu zůstanou na rostlince podlouhlé hnědé plody s tvdou slupkou.

To už by stačilo. Měli bychom si povědět něco o účinných látkách, abychom se lépe dostali rostlince na kloub.

Účinné látky v Gotu kole

Rostlinka obsahuje mnoho látek, které známe. Mezi ně patří vitamíny (C, A, …) minerály a další. Nás však zajímá obsah například sterolů, alkaloidů, glykosidů, zkrátka látek, které dělají Gotu kolu tím, čím je. Narazili byhcom i na flavonoidy, glyciny a další.

Jaké má Gotu kola účinky?

To je velmi dobrá otázka. Její účinné látky působí velmi účině na naši mozkovou soustavu. Dokáží zlepšit míru paměti, pozornosti, ale i soustředění, proto se často užívá při cvičení. Dále účinkuje i na míru prokrvenosti našich periferií, částečně působí proti depresím a bolestem hlavy.

Správné dávkování

Jelikož je produkt nakapslován, postačí jedna kapsle denně.

Způsob užití

Kapsli stačí zapít dostatečným množstvím vody - 200-300 mililitrů.

Vedlejší účinky Gotu Koly

Při správněm užívání nedochází k žádným vedlejším účinkům. Pokud bychom záměrně překračovali denní dávku, mohou se dostavit bolesti hlavy.

Vhodné kombinace

Gotu kola se dá kombinovat například s Ašvagandou. Touto kombinací se zvyšují účinky na mozkovou soustavu.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Související články
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Centella asiatica, Centella asiatica, Gotu kola, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort

Podobné zboží