Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích

Gotu kola
Extrakt z byliny 10:1 v kapslích

Centella asiatica, Centella asiatica, Gotu kola, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort
Produkt z Indie

Gotu kola je součástí čínské tradiční medicíny, které se rychle rozmohla po celém světě. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v pondělí 27.11.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Centella asiatica je také přezdívána Elixírem mládí. Pokud bychom se po ní pídili v odborné literatuřem, můžeme na ni narazit buď pod tímto latinským názvem, nebo pod českým Pupečník asijský. Mnohem známější a používanější je však zkrátka - Gotu Kola. Tato nenápadná rostlinka dorůstající výšky až dvou metrů se pyšní velkou oblibou především v tradičních medicínách. Díky nim se rychle rozšířila po celém světě.
Tak jako tak, její domovinou je Čína a přilehké oblasti. Narazili bychom na ni i na Srí Lance, v Indonézii, ale i Austrálii nebo Jižní Americe. Za takové rozšíření vděčí bylinka především působení člověka. Pěstování však není zrovna jednoduché. Nejvíce jí vyhovují bažinatá podloží v tropických oblastech. Potřebuje teplo a vlhko. Pokud má vše, dorůstá do jichž zmíněných dvou metrů. Má drobné srdčité a dužnaté lístky. V období květenství se ozdobí malými zelenými kvítky. Zelené nezůstanou dlouho, poměrně rychle naberou fialovou až tmavě červenou barvu. Po odvětu zůstanou na rostlince podlouhlé hnědé plody s tvdou slupkou.
To už by stačilo. Měli bychom si povědět něco o účinných látkách, abychom se lépe dostali rostlince na kloub.
Účinné látky v Gotu kole
Rostlinka obsahuje mnoho látek, které známe. Mezi ně patří vitamíny (C, A, …) minerály a další. Nás však zajímá obsah například sterolů, alkaloidů, glykosidů, zkrátka látek, které dělají Gotu kolu tím, čím je. Narazili byhcom i na flavonoidy, glyciny a další.
Jaké má Gotu kola účinky?
To je velmi dobrá otázka. Její účinné látky působí velmi účině na naši mozkovou soustavu. Dokáží zlepšit míru paměti, pozornosti, ale i soustředění, proto se často užívá při cvičení. Dále účinkuje i na míru prokrvenosti našich periferií, částečně působí proti depresím a bolestem hlavy.
Správné dávkování
Jelikož je produkt nakapslován, postačí jedna kapsle denně.
Způsob užití
Kapsli stačí zapít dostatečným množstvím vody - 200-300 mililitrů.
Vedlejší účinky Gotu Koly
Při správněm užívání nedochází k žádným vedlejším účinkům. Pokud bychom záměrně překračovali denní dávku, mohou se dostavit bolesti hlavy.
Vhodné kombinace
Gotu kola se dá kombinovat například s Ašvagandou. Touto kombinací se zvyšují účinky na mozkovou soustavu.