Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v prášku

Gotu kola
Extrakt z byliny 10:1 v prášku

Centella asiatica, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort, Indian Pennywort, Luei Gong Gen
Produkt z Indie

Gotu kola je velmi zvláštní rostlinou, která se využívá již po staletí pro své účinky Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v úterý 19.12.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Pokud bychom hledali jednu z nejoblíbenějších rostlinek čínského léčitelství, narazili bychom na Gotu kolu. Pod jejím latinskýcm názvem - Centella asiatica, se skrývá rostlinka původem z Číny a přilehlých oblastí. Vlivem rostoucího zájmu se však rozšířila i do zbytku světa. Díky tomu na ni dnes narazíme například na Srí Lance, ale i v Austrálii, nebo Jižní Americe. Stala se velmi oblíbenou pro její účinky na naše tělo. K nim se dostaneme za okamžik, nejdříve si povězme něco o tom, jak vlastně Gotu kola vypadá.
Pupečník asijský, jak se v češtině Gotu kola nazývá, je vytrvalá rostlinka. Nejvíce jí vyhovuje bahnité podloží v tropických oblastech. S dostatkem tepla a vlhkosti dokáže dorůst do výšky až dvou metrů. Je hojně olistěná malými zelenými srdčitými lístky. Možná by nám připadala nenápadná, to však končí v období květenství. Při něm je zdobena zelenými kvítky, které se během krátkého období zbarví do fialova až tmavě červena. Po odkvětu na Gotu kole zbydou podlouhlé hnědé plody s tvrdou slupkou.
V prvních řádcích jsme zmínili účinky. Jistě nás zajímají, nejdříve bychom si však měli něco povědět o složení Gotu koly.
Aktivní látky pupečníku
Gotu kola obsahuje spoustu aktivních látek. Narazili bychom na vitamíny, minerály, ale především glykosidy, steroly, alkaloidy a mnoho dalších podstatných látek.
Kladné účinky
Aktivní látky v Gotu kole cílí přímo na náš mozek. Dokáží tak stimulovat pozornost, soustředěnost, ale i míru paměti. Člově se cítí více zapálený pro danou věc. Proto se Gotu kola často užívá při učení. Dokáže také pomoci proti depresím, nebo bolestem hlavy. Dokáže zlepšit prokrvení našich periferií.
Správné dávkování Gotu koly
Extrakt v prášku můžeme dávkovat velmi snadno. Postačí nám 0,5 gramu prášku. Tomuto množství odpovídá jedna Botanic odměrka.
Jak nejlépe Pupečník užívat
Prášek se užívá velm snadno. Můžeme ho rozmíchat ve 200-300 mililitrech vody, stejně tak jej přimíchat do ranní snídaně, nebo jogurtu.
Vedlejší účinky Gotku koly
Pokud se budeme držet správného dávkování, nezaznamenáme žádné vedlejší účinky. Pakliže bychom dávkování nedodržovali, mohou se dostavit bolesti hlavy.
S čím Gotu kolu kombinovat?
Pupečník můžeme kombinovat například s Ašvagandou. Kombinací dojde ke zvýšení působení na mozek.