Graviola - Prášek z listů
Graviola - Prášek z listů
Graviola - Prášek z listů
Graviola - Prášek z listů

Graviola
Prášek z listů

Annona Muricata, Annona Muricata, Brazilská papaya, Brazilian pawpaw, Soursop, Prickly custard apple, Graviola
Produkt z Peru

Objednejte do 16:00 a doručíme ve středu 7.12.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
 
Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nesmíme u tohoto produktu jako prodejci uvádět žádné informace ohledně účinků a zdravotní tvrzení.

 

 
Graviola je výjimečná tím, že se dají konzumovat všechny její části – kořen, kůra, plody i listy. Je to malý strom dosahující výšky až 10 metrů s velikými lesklými tmavě zelenými listy. Produkuje velké zelené jedlé plody srdcovitého tvaru s bílou dužinou, které mají v průměru 15 – 20 cm a mohou vážit až téměř 7 kg. Původně se vyskytovala v nejteplejších tropických oblastech Jižní a Severní Ameriky zahrnující také Amazonii. Dnes byste ji hledali na Bermudských či Bahamských ostrovech.

 

 
Graviola má již dávnou historii v jejím užívání jako bylinu. Kombinace s některými jinými prostředky (např. koenzim Q10) však může účinky Gravioly snížit.

 

 
Původní oblastí výskytu byla Karibská oblast a Střední Amerika. Poté se rozšířila na sever Jižní Ameriky a nyní roste ve všech tropických oblastech světa. Graviola je malý strom, který dosahuje výšky až 10 metrů. Má tmavozelené listy, které jsou na povrchu lesklé. Pro tento strom jsou charakteristické plody zvané guanabana, které mají žlutozelenou barvu a dorůstají velikosti 20 cm a váží okolo 1,5 kilogramu. Plody slouží k potravinářským účelům, přidávají se do marmelád, zmrzlin nebo šťáv. Hlavně šťáva je velice oblíbená pro svou kyselou chuť, která je v letních měsících osvěžující. Graviola je výjimečná tím, že se dají konzumovat všechny její části – kořen, kůra i listy.