Harmala mnohodílná - Semínka
Harmala mnohodílná - Semínka
Harmala mnohodílná - Semínka
Harmala mnohodílná - Semínka

Harmala mnohodílná
Semínka

Peganum harmala, Harmala mnohodílná, Harmala stepní, Syrská routa, Peganum harmal
Produkt z Mexika

Jedná se o trvalou rostlinku, která je známa již po tisíce let. Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Harmala mnohodílná je trvalá keřovitá rostlinka z čeledi kacibovitých. Pokud bychom ji chtěli hledat pod jejím latinským názvem, zní takto - Peganum harmala. Za ideálních podmínek dokáže dorůst až do výšky jednoho metru. Většinou se však její růst pohybuje kolem 30-40 centimetrů. Rostlinku kromě jejího vzhledu prozrazuje i velmi intenzivní pach. Má jemně dělené listy, jednou do roka ji zdobí květy bledě žlutébílé barvy. Z nich se postupem času stanou tobolky, které plodí tmavohnědá semena.
Původem jsou Harmale oblasti střední Asie. Rozšířila se však i do Mexika, Maďarska, ale i jižní Francie. Určitě nás napadá - mohu si ji vypěstovat na zahrádce?
Pokud bychom se rozhodli, že ji budeme pěstovat na zahrádce, není to nic složitého. Semenům nejlépe vyhovuje písčitá půda. Výsev proveďme v období kdy už nehrozí žádné přízemní mraziky. Semena se zatlačí do vlhké půdy. Podmínkou pro dobrý růst je stále vlhká půda a dostatek slunečního světla. Na podzim dojde k vyschnutí nadzemní části. Kořeny vyjmeme ze země a uložíme například do vlhkého sklepa. Následující rok můžeme klidně zasadit znovu.