Harmala mnohodílná - Semínka
Harmala mnohodílná - Semínka
Harmala mnohodílná - Semínka
Harmala mnohodílná - Semínka

Harmala mnohodílná
Semínka

Peganum harmala, Harmala mnohodílná, Harmala stepní, Syrská routa, Peganum harmal
Produkt z Mexika

Jedná se o trvalou rostlinku, která je známa již po tisíce let. Celý popis
Tuto variantu daného zboží již nenabízíme

Bohužel, tuto variantu již nemáme skladem. Vybrat si však můžete jiné formy tohoto produktu: Extrakt ze semínek 10:1 v prášku

Podobné produkty
Harmala mnohodílná je trvalá keřovitá rostlinka z čeledi kacibovitých. Pokud bychom ji chtěli hledat pod jejím latinským názvem, zní takto - Peganum harmala. Za ideálních podmínek dokáže dorůst až do výšky jednoho metru. Většinou se však její růst pohybuje kolem 30-40 centimetrů. Rostlinku kromě jejího vzhledu prozrazuje i velmi intenzivní pach. Má jemně dělené listy, jednou do roka ji zdobí květy bledě žlutébílé barvy. Z nich se postupem času stanou tobolky, které plodí tmavohnědá semena.
Původem jsou Harmale oblasti střední Asie. Rozšířila se však i do Mexika, Maďarska, ale i jižní Francie. Určitě nás napadá - mohu si ji vypěstovat na zahrádce?
Pokud bychom se rozhodli, že ji budeme pěstovat na zahrádce, není to nic složitého. Semenům nejlépe vyhovuje písčitá půda. Výsev proveďme v období kdy už nehrozí žádné přízemní mraziky. Semena se zatlačí do vlhké půdy. Podmínkou pro dobrý růst je stále vlhká půda a dostatek slunečního světla. Na podzim dojde k vyschnutí nadzemní části. Kořeny vyjmeme ze země a uložíme například do vlhkého sklepa. Následující rok můžeme klidně zasadit znovu.