Havajská růže - Havaj, semena
Havajská růže - Havaj, semena
Havajská růže - Havaj, semena
Havajská růže - Havaj, semena

Havajská růže
Havaj, semena

Argyreia nervosa, Havajská lesní růže, Lysergová růže, Hawaiien Baby Woodrose, Havajská Růže
Produkt z Havaje

Překrásná tropická réva, známá pro svou estetiku a osobitost Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Ačkoli se to může zdát zvláštní, je Havajská růže jednou z rostlinek, které nemají přiřazen český název. Jméno - Havajská růže je spíše takový pseudonym, který si rostlinka vysloužila. Latinsky se jmenuje Argyreia nervosa, což je jméno, které nalezneme ve většině literatury.
Z botanického hlediska se jedná o vytrvale rostoucí vinnou révu s původem v Indii. Jak šel čas, rozšířila se i do dalších tropických částí světa. Mohli bychom ji nalézt například na Madagaskaru, nebo Hawaii. Nervosa má krásné květy, které provoní celou místnost. Abychom ji však mohli pěstovat, musíme znát několik faktů:
Semena by se nejdříve měla zbavit slupky. Ostrými nůžkami sejměte obal semen, ale nesmíte porušit vnitřek! Někteří pěstitelé doporučují na noc dát čerstvě oškrábaná semena do horké vody. Poté je vsadit do půdy, která by měla být dobře propustná. Sazenice by se měly vsadit do místa na přímé sluneční světlo. Sledujte ji, jestli neuvadá, jinak ji přesaďte do stinného prostředí. Rostlinu zalévejte pravidelně, aby půda byla pořád vlhká, ale ne promáčená. Příliš mnoho vody může způsobit hnilobu kořenů. Naopak suchá půda způsobuje chřadnutí. Semena by měla vyklíčit přibližně po týdnu. Přihnojovat by se měla každý měsíc. Rostlina velmi pomalu roste a může trvat až dva roky než vyroste alespoň půl metru. Prořezávat by se měla každý rok, jinak se může dostat mimo kontrolu. Argyrea není mrazuvzdorná proto ji chraňte před zimou.