Annona muricata

Graviola

Annona Muricata, Brazilská papaya, Brazilian pawpaw, Soursop, Prickly custard apple, Soursapi, Sauersack, Stachelannone, Anone muriquee, Cachiman épineux, Guanábana, Guanábano
Kategorie:
Léčivá bylina
Vhodné kombinace:
Gotu Kola, Withania Somnifera, Ginkgo Biloba
 
Účinky
Graviola je využívána v alternativní medicíně při léčbě rakoviny a již od 40. let minulého století probíhají různé výzkumy vlastnosti Gravioly. Prokázalo se, že chemické sloučeniny annonacenové acetogeniny nacházející se ve stonku a listech mají protinádorové účinky, které na rozdíl od chemoterapie mají toxické účinky na rakovinové buňky, ale nemají vliv na buňky zdravé. O třech složkách je dokázáno, že při zpomalování růstu rakovinových buněk jsou mnohotisíckrát silnější než Adriamycin, což je používané chemoterapeutické léčivo. Je dokázáno, že Graviola zabíjí maligní neboli zhoubné buňky rakoviny u 12 typů jako je rakovina prsu, jater, slinivky břišní, prostaty, vaječníků, tlustého střeva nebo plic.
 
 
Vliv má také na další zákeřnou nemoc – HIV, zamezuje množení tohoto viru. Graviola má uklidňující a antidepresivní účinek. Pomáhá při překonávání depresivních nálad, při pocitech úzkosti, nervozitě a nespavosti. Je to zcela přírodní produkt, která pomáhá při chřipce, horečce, nachlazení, průjmech a podporuje trávení. Pomáhá a zamezuje žaludečním vředům a je prospěšná při onemocnění jater. Snižuje hladinu krevního cukru, snižuje krevní tlak a reguluje hladinu cholesterolu. Užívá se také při chronické únavě, artróze, revmatu, Parkinsonově chorobě a astmatu. Graviola je účinná proti parazitům, virům, plísním a bakteriím.
 
Dávkování
Graviolu prodáváme ve formě prášku ze kterého se uvaří odvar. Jednu čajovou lžičku zalijeme horkou vodou, která by měla mít teplotu přibližně 80°C. Odvar necháme 5 - 10 min odstát a poté scedíme. Pro sladší chuť je možné osladit čaj medem.
 
Dávkování
1 čajová lžička - přimíchat do libovolné tekutiny (voda, džus, čaj), nebo do jogurtu.