Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Butea superba

Butea

Climbing Palas, Flame of the Forest, Red kwao krua, Creeping butea, Butea gum tree, Kinobaum, Lackbaum
Kategorie:
Afrodiziakum
Původ:
Thajsko
Popis rostliny Butea
Butea superba je bezesporu super rostlinou, která se vyskytuje v různých oblastech Thajska, Vietnamu a Indie. Vinný keř můžete nalézt také pod názvy Krua nebo Kwao. Thajští obyvatelé si rostlinu oblíbili pro její afrodiziakální účinky a pozitivní působení na erektivní disfunkce. A jak Butea superba vlastně vypadá? Představte si ji jako opadavý popínavý keř, který dorůstá těžko uvěřitelné výšky 15 metrů. Nachází se v sezónně suchých lesích v nadmořské výšce 1 000 až 1 200 metrů nad mořem. Trojčetné listy jsou zvláštní svým hedvábným a chlupatým povrchem. Zpočátku jsou listy měkké, postupně se stávají kožovité. Palisty rostliny opadají a jsou mnohem drobnější než listy. Na první pohled zaujmou velké květy, které se zbarvují do žluté, oranžové nebo červené barvy. Květy jsou uspořádány v hustých převislých hroznech a jejich kalich je ve tvaru zvonku s pěti trojúhelníkovými laloky, z nichž dva horní laloky srůstají k sobě. Největší okvětní list pavéza má vejčitý tvar a na vrcholu je špičatý. Dolní část koruny květu – člunek je mohutný a silně zahnutý. Semeník Butey obsahuje dvě vajíčka. Žlutohnědé plody rostliny dosahují délky asi 10 cm a horní část plodu je nejobjemnější. Obsahuje vždy jedno semeno a je pukavý. Květy samy o sobě nijak nevoní, ale nachází se v nich mnoho tekutého nektaru, který láká ptáky. Tito drobní živočichové květy zároveň opylovávají.
Složení Butey
Butea obsahuje mnoho cenných látek ve svých kořenech. Po bližším prozkoumání bychom v nich nalezli 15 bioaktivních látek, které jsou známy pod názvy fytosteroly, flavonoidy a flavonoidní glykosidy s c-AMP inhibitory fosfodiesterázy (butin, butrin, isobutrin a palastrin). Fytosteroly patří do skupiny sterolů a mají pozitivní vliv na hladinu cholesterolu. Mezi nejvýznamnější fytosteroly patří v rostlině ß-sitosterol, campesterol a stigmasterol. Flavonoidy dokáží udržet organismus v mladistvé kondici a bojují proti volným radikálům. Flavonoidy působí antioxidačně a poradí si s působením znečištěného prostředí na lidský organismus.
Jak Butea účinkuje
Butea superba je skvělým výživovým doplňkem pro muže s poruchou erekce a ztrátou libida. Jak už jsme uvedli, rostlina má afrodiziakální účinky a thajské kmeny ji cíleně pěstovaly v lesích. Využívali ji zejména muži, neboť Butea znovunavrací sexuální sílu. Rostlina zvyšuje množství testosteronu v krvi a prokrvuje pohlavní orgány. To má za důsledek, že muži dosahují pevnější a silnější erekce, kterou jsou schopni udržet po delší dobu. Navíc jsou po Butee citlivější a vnímavější na sexuální podněty, výraznou měrou se zlepšuje jejich výkonnost a zvyšuje se jejich touha. Po pohlavním styku jsou muži dříve připraveni na další sexuální výkon. Muži s Buteou získají potřebnou sebedůvěru a zvýší se jim produkce spermií. Kromě sexuálního života zkvalitňuje Butea i jiné oblasti zdraví. Blahodárně působí na kardiovaskulární systém, snižuje hladinu škodlivého cholesterolu a stimuluje prostatu. Omlazuje sexuální smysly a podporuje fyzickou zdatnost.
Nežádoucí účinky Butey
Butea nemá žádné vědecky prokázané vedlejší účinky. Přesto není vhodná pro těhotné a kojící ženy a neměli by ji užívat lidé, kteří berou léky či potravinové doplňky na poruchy erekce nebo jestliže trpí srdečními problémy. V prvních dnech užívání můžete pocítit návaly horka ve tváři, které je způsobeno prokrvením organismu. O Butee by se měli poradit se svým ošetřujícím lékařem lidé s jakýmikoliv zdravotními problémy.
Dávkování
Prášek z kořene
Jaká dávka je ta správná? Denně můžete užívat 1 – 2 gramy Butey, ale rozdělte si tuto dávku natřikrát a dopřávejte si ji vždy před jídlem. Ke každému balení Butey obdržíte také odměrku, která pojme 0,5 gramů prášku. Zpočátku to s Buteou nepřehánějte a začněte s 1 gramem prášku, abyste vysledovali její účinky. Postupně můžete denní dávku navýšit na 2 gramy denně.
Užívání
Prášek z kořene
Prášek se užívá jednoduchým způsobem: nasypejte ho do sklenice s vodou a zamíchejte. Přimíchat ho můžete také do pokrmu nebo ovocného či zeleninového Smoothie.
Autor článku
Radka Kelichová
Copywriterka
Produkty obsahující Butea superba (Butea superba)