Chlorella pyrenoidosa (Chlorella)

Chlorella pyrenoidosa

Chlorella

Chlorella pyrenoidosa
Kategorie:
Superpotravina
Původ:
Asie
Vhodné kombinace:
Gotu Kola, Withania Somnifera, Ginkgo Biloba
 
Každý z nás zná skupinu Zelených potravin, kam patří například mladý ječmen, pšenice a spirulina. Kromě nich zde nalezneme i Chlorellu. Pojďme si o ní něco povědět. Chlorella je svou podstatou jednobuněčná sladkovodní řasa. Její výskyt byl poprvé objeven roku 1890 mikrobiologem M. W. Beijerinckem. Pro své regenerační schopnosti se rychle stala oblíbenou především v Japonsku. Zde se používá mimo jiné jako pomocník proti následkům ionizujícího záření.
 
Pokud bychom si chtěli povědět něco o historii, mnoho toho nebude. Chlorella se začíná prozkoumávat až poslední dobou. Vznikají na ni odborné články, studie, dokonce i knihy, které popisují její účinky. Je velmi zajímavé, že prastaré organismy jménem Acritarcha, od Chlorelly nerozeznatelné, zde byly už před 1,5 miliony let. Ale dost teorie, pojďme se podívat na účinky a látky, které je způsobují.
 
Složení Chlorelly
Chlorella obsahuje mnoho aktivních látek, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné. Můžeme mezi ně zařadit vitamíny, minerály, bílkoviny, ale především i esenciální aminokyseliny a chlorofyl. Těchto dvou látek obsahuje Chlorella jedinečně mnoho. Dále bychom narazili na antioxidanty, vlákninu a další látky. A co že tyto látky způsobují?
 
Účinky
Chlorella působí celkově blahodárně na náš organismus. Působí jak na duši, tak i na tělo. Je uznávaná jako každodenní doplněk stravy k udržení zdravého životního stylu. Za tento verdikt vděčí Chlorella především vyváženému složení látek, které se hodí jak pro běžný život, tak i pro náročnější uživatele. Například sportovce, managery a podobné. Hodí se ale i při redukční dietě, nebo jiných kůrách.
 
Jaké jsou tedy přesné účinky? Chlorella stabilizuje mnoho tělesných procesů. Dokáže snižovat přítomnost špatného cholesterolu v krvi, stabilizovat cukr v krvi, stimuluje imunitní systém, zvyšuje vitalitu, působí kladně na trávení, pomáhá tvorbě hemoglobinu.
 
Další z výhod je i působení na střevní mikoroflóru. Dokáže pomoci v růstu užitečných bakteriálních mikrokultur. Skvěle se tak hodí při užívání antibiotik a podobných léčiv.
 
Vedlejší účinky
U chlorelly se nepotvrdily žádné vedlejší účinky. Mohou se dostavit průjmy spojené s detoxikací. Ty by však měly během týdne odeznít.
 
Dávkování
Prášek z řasy
Ženy: okolo 4g (4 odměrky 1g), 1x denně; Muži: okolo 5g, 1x denně. Prášek v ideálním případě rozmícháme v 300 ml vlažné vody. Můžeme přidat i do jídla
 
 
 
Autor článku
Lukáš Rojek
Copywriter, Specialista na bylinky a zdravou výživu, Velkoobchodní manažer
Produkty obsahující Chlorella pyrenoidosa (Chlorella)
Chlorella - Prášek z řasy

ChlorellaPrášek z řasy

  • Detoxikuje organismus
  • Podporuje trávení
  • Stimuluje imunitu
199 Kč
/ 50g
Skladem