Euterpe oleracea

Acai berry

Euterpe oleracea, Acai, Acai berry
Kategorie:
Superpotravina
Původ:
Čína
Vhodné kombinace:
Guarana, Cola nititda, Theobroma Cacao
 
Účinky
Acai bylo hojně využíváno amazonskými kmeny po celá staletí. Běžně ji užívali jako ovoce a z tmavě fialových plodů si vymačkávali zdraví prospěšnou šťávu nebo barvivo. Bobule namáčely do vody, když se ztenčil jejich plášť, šťáva se jednoduše dostala ven. Palmové listy využívají jako střechu pro svá obydlí. Acai berry se v uplynulých letech stala naprostou senzací ve Spojených státech amerických i v Evropě. Užívá se ke snížení hmotnosti, jelikož dokáže zrychlit metabolismus a tím pádem zvyšuje spalování tuků. Navíc díky vysokému obsahu vláknin se člověk necítí pocity hladu. Dále pročišťuje krev, užívá se jako podpůrný lék k léčbě chudokrevnosti, žloutenky a při onemocnění jater. Je možné ji užívat při menstruačních bolestech, bolestí svalů a vředech. Acai zvyšuje energii a brání výskytu cholesterolu. Acai je i omlazující přípravek. Po delším užívání vypíná a zregeneruje kůži, což ocení hlavně ženy. Rostlina působí také jako afrodiziakum a proti nespavosti. V Peru je to dokonce populární přípravek proti vypadávání vlasů.
 
 
V Jižní Americe je palma natolik populární, že se vysazuje téměř všude. Podél cest, v parcích, na zahradách a všude ve městech. V Kolumbii, kde palmy stromy rostou podél pobřeží Tichého oceánu, se nazývají Naidí a plody tam proměňují v lahodný národní nápoj. Plody se používají jako přísada do zmrzlin, dření nebo sycených nápojů a nyní jsou i součástí některých kosmetických přípravků.
 
Dávkování a užívání
Acai berry nabízíme ve formě prášku. Doporučené dávkování je 6 gramů (2 lžičky), což odpovídá přibližně 3 gramům a přimíchejte do vody, mléka, koktejlu nebo šťávy, jogurtu nebo müsli. Aby se dostalo požadovaného efektu, rozemleté plody byste měli užívat 3x denně před jídlem. Acai berry nabízíme i ve formě extraktu 4:1. Denní dávkování je 1,5 gramu, které se rozmíchají ve vodě a vypijí. Tento nápoj pijte jednou denně. Tento produkt není vhodný pro těhotné a kojící ženy a pro malé děti. Nepřekračujte doporučenou dávku.
 
Dávkování
Kapsle
1-2 kapsle
 
Extrakt
Doporučená denní dávka je 1g, 2 odměrky
 
3 - 6g denně, 6 - 12 odměrek