Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Evodia rutecarpa (Evodia)

Evodia rutecarpa

Wu Zu Yu

Fructus Evodiae Rutaecarpae, Evodia rutaecarpa,Sheng Wu Zhu Yu, Sheng Wu Yu
Kategorie:
Léčivá bylina
Původ:
Čína
Vhodné kombinace:
Guarana, Cha de burge
Toto zboží již nenabízíme
 
Evodia rutaecarpa je latinský název pro ne moc známou rostlinu jménem Ampák routoplodý. Z botanického hlediska se jedná o strom či keř z čeledi Routovitých. Rozšíření můžeme zaznamenat zejména v Číně a na Korejském poloostrově. Její účinky způsobily umělé pěstování i v jiných koutech světa. Můžeme na ni tak narazit například v Japonsku nebo Austrálii.
 
Pokud bychom pátrali v historii, Evodia se užívá více než 2000 let v čínském lidovém léčitelství. Konzumují se především plody, které se buď jedí čerstvé či sušené, vhodný je ale i odvar. Tradiční medicína používala tyto plody především na bolesti hlavy, žaludku a další obtíže. V poslední době se začíná o Evodii zajímat i moderní medicína, což jí přináší značnou prestiž. Evodia se tak stala v mnoha státech součástí různých doplňkových suplementů, především na hubnutí - jako “spalovače tuku”. Jak stoupá její popularita, dostává se čím dál tím více do povědomí.
 
Složení Evodie
Hlavními složkami Evodie jsou především biologisky aktivní indol-chinazolinové alkaloidy. Jedná se hlavně o rutecarpin a evodiamin. Obě látky mají mnoho účinků. Jsou protizánětlivé, kladně působí na srdeční sval, mají antiagregační a chronotropní účinky. Oba dva alkaloidy jsou momentálně aktivně zkoumány různými institucemi pro jejich farmakologické účely.
 
Co vše látky způsobují?
Evodia působí a podporuje chuť k jídlu, Působí proti bolestem hlavy, snižuje cholesterol, účinky kofeinu, srážlivost krve a působí jako antioxidant. Dokáže zlepšovat náladu a jemně vitalizovat.
 
Nežádoucí účinky Evodie
Evodie se nesmí užívat v době těhotenství a kojení.
 
Dávkování
2g (2 odměrky 1g) -  2krát až 3krát denně. Doporučeno užívat na lačno před jídlem.
 
 
 
Autor článku
Lukáš Rojek
Copywriter, Specialista na bylinky a zdravou výživu, Velkoobchodní manažer
Produkty obsahující Evodia rutecarpa (Evodia)