Ginkgo biloba

Jinan dvoulaločný

Jinan dvoulaločný, Ginkgo biloba, ginko, ginnan, yin gou, yinxing, ynhsing, japonská stříbrná meruňka, ichou, Pterophyllus salisburiensis, Salisburia adiantifolia, maidenhair tree
Kategorie:
Léčivá bylina
Původ:
Čína
 
Účinky
Ginkgo zlepšuje koncentraci a napomáhá zklidnit psychiku. 30 let probíhající výzkumy potvrdily, že látky obsažené v listech rozšiřují cévy a tím napomáhají k lepšímu prokrvení. Tím pádem je tělo lépe zásobováno kyslíkem a odpadává únava. Přispívá i k lepšímu prokrvení končetin. Můžete se tedy rozloučit se studenýma nohama a rukama. Semena se v Číně a Japonsku využívají jako bylinný lék. Ginkgo působí jako účinný antioxidant a oživuje smysly. Dále se využívá při migréně, závratích a žilní nedostatečnosti. Pomáhá zlepšit intelektuální funkce a paměť. Užívá se při zvonění v uších, nedoslýchavosti nebo kochleární hluchotě (nedoslýchavost způsobená nedostatečným prokrvením). Zlepšuje prokrvení mozku. Používá se jako podpůrný lék při Alzheimerově chorobě, protože její průběh razantně zpomaluje. U starších lidí odbourává zapomnětlivost, zmatenost a deprese. Mimovděk napomáhá „zalévat" pohlavní orgány krví, čímž pomáhá při poruchách erekce. Chrání před aterosklerózou.
 
Dávkování
Jinan je k dostání snad ve všech různých formách. Nejpřirozenější formou jsou však čistě sušené listy, ze kterých si uvaříte čaj. Optimální dávka se pohybuje mezi 5 - 10 gramy a odvar by se měl pít 3x denně. Po dlouhodbém užívání se začínají ukazovat výsledky. Je možné, pro zvýšení účinku, zkombinovat Ginkgo i s jinými bylinkami.
 
Dávkování
5-10g, 3x denně