Turnera diffusa

Damiána

Damiana, Turnera diffusa, Turnera aphrodisiaca, Damiána, Herba de la pastora
Kategorie:
Afrodiziaka
Vhodné kombinace:
Cola nitida, Ginkgo biloba, Passioflora incarnata
 
Účinky
Damiána je jedno z nejspolehlivějších afrodiziak, které využívali již dávní Mayové. Damiána se doporučuje spíše ženám a hlavně v oblasti Mexika se z ní vyrábí silný afrodiziakální nápoj. První účinky ucítíte již po půl hodině od požití. Nic nejde hned, a proto plné afrodiziakální účinky si vychutnáte po pár pravidelných dávkách. Pomáhá při stimulaci sexuálního apetitu. Pravidelný, jemný účinek kladně působí na sexuální orgány. Používá se při poruchách potence a slabému sexuálnímu chování. Zmírňuje bolesti břicha a zbavuje výkyvů nálad při a po menstruaci.
 
 
Působí antidepresivně – snižuje úzkost a nervozitu, protože podporuje dobrý vnitřní pocit. Zvyšuje energii a stimuluje krevní oběh, snižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje prokrvení jednotlivých orgánů, léčí záněty močových cest a zrychluje metabolismus. Užívá se k léčbě průduškových onemocnění. Má dobrý vliv na nervový systém a v kombinaci s Ginko bilobou dělá lidi aktivnější. Používá se k léčení jaterních problémů a k povzbuzení chuti k jídlu. Je vhodná při léčbě kašle, zácpy, rozedmu plic a fibromyalgie. Fybromalgie je chronická únava, při níž se dotyčný cítí vyčerpaný bez jakékoliv námahy. Spojení Damiány a Mučenky pletní vede k extrémní relaxaci a podporují lucidní snění. To znamená, že spící člověk si uvědomí, že spí a může do svého snu vědomě zasahovat.
 
Užití
Ze sušených listů se připraví odvar. Optimální dávka se pohybuje mezi 5 - 15 gramy podle toho, jak silný má být účinek. V žádném případě nepřekračujte uvedené množství. Listy se povaří ve 250 ml horké vody přibližně čtvrt hodiny. Ženy by tento afrodiziakální nápoj měly vypít 2 hodiny před pohlavním stykem. Extrakt z Turnery 10:1 je laboratorně připraven a je naprosto čistý bez chemických přípravků. Je to jemný prášek, který se rozpustí v jakékoliv tekutině a to téměř okamžitě. Můžete jej tedy přidávat do vody, šťávy a jiných tekutin. I tyto extrakty mají příjemně nasládlé aroma, které je typické i pro sušenou rostlinu. Z extraktů je cítit i citrónová vůně. Doporučené množství na jeden nápoje je 0,5g. Při tomto množství je chuť znatelná ve vodě, v ovocných šťávách chuť zaniká. Extrakt rozmícháme ve 250 ml vody či šťávy, ale jelikož je opravdu silný, neměla by se překračovat hranice jednoho nápoje denně. Extrakt by neměli užívat těhotné a kojící ženy. Kapsle z Turnery můžeme dávkovat denně, doporučujeme 1-2 kapsle denně. Nepřekračujte denní dávku.
 
Dávkování
5-15g listů povařit s 250ml vody přibližně 10-15minut - čaj 30g listů do 0,5litrů vodky - nechat louhovat 5dní
 
Extrakt 10:1 prášek
0,5g - 1 odměrka, rozmíchat ve vodě
 
Extrakt 10:1 kapsle
1 kapsle denně