Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Heřmánek
Celé květy

Hodnocení (99 %)
Celé květy Heřmánku pravého prokážou cennou službu Vašemu zdraví. Dokážou zklidnit rozbouřený žaludek a harmonizovat trávení. Výborným pomocníkem jsou také pro ženy, které trápí gynekologické problémy. Takový je Heřmánek! Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Seznámení s rostlinou Heřmánek pravý

Heřmánek pravý, známý také jako Chamomilla officinalis, nalezl své uplatnění v mnoha směrech: léčitelství, kosmetice i aromaterapii. Dalo by se říct, že má tato rostlina univerzální účinek na lidské neduhy. Heřmánek dorůstá 15 až 50 cm a vydává příjemné aroma. Bílé lístky květů brzy po rozkvětu opadnou a zůstane duté kuželovitě klenuté lůžko. Heřmánek se vyskytuje nejen v Evropě, ale i Americe nebo Austrálii.

Složení Heřmánku pravého

V květech Heřmánku se nacházejí cenné éterické oleje. To ale není to jediné, co obsahují. Zastoupeny jsou v nich také slizové látky podporující správnou funkci střev, vonná látka kumarin, flavonoidy, hořčiny a taniny.

Vedlejší účinky Heřmánku pravého

Vedlejší účinky Heřmánku pravého nejsou lidstvu známé. Jeho užívání je vysoce bezpečné. Přesto doporučujeme těhotným a kojícím ženám, aby se v případě potřeby o něm poradily se svým ošetřujícím lékařem.

Dávkování Heřmánku pravého

Jaká je ideální denní dávka? V případě zdravotních potíží si každý den dopřejte 3 gramy celých sušených květů, což je zhruba 1 polévková lžíce.

Způsob užití Heřmánku pravého

Jakým způsobem květy Heřmánku užívat? Pamatujte na to, že se květy nikdy nesmějí vařit. Přelijte je pouze 300 ml vařící vody a nechte odvar 15 minut odstát. Přeceďte ho a popíjejte po doušcích.

Vhodné kombinace

Heřmánek si skvěle „rozumí“ s jednou známou bylinou: Mátou. Pokud Vás trápí žaludeční potíže, zkombinujte Heřmánek s Mátou.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Matricaria hamomilla, Chamomilla officinalis

Země původu

Zdravotní účinky

  • Zlepšuje trávení
  • Normalizuje funkci dýchacího systému
  • Zvyšuje kvalitu relaxace
  • Zvyšuje kvalitu spánku
  • Zlepšuje duševní zdraví

Recenze produktu

Honza Z.
100 %
Skvělá bylinka! Mám problémy s trávením a vždycky mi tyto květy pomůžou.
Věrča K.
100 %
Beru před spaním na uklidnění. Hezky se mi spí.
Filip R.
98 %
Preventivně to beru a dobrý. Pomáhá mi to.
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží