Sortiment

Heřmánek
Celé květy

Heřmánek - Celé květy
Heřmánek - Celé květy
Heřmánek - Celé květy
Heřmánek - Celé květy
Celé květy Heřmánku pravého prokážou cennou službu Vašemu zdraví. Dokážou zklidnit rozbouřený žaludek a harmonizovat trávení. Výborným pomocníkem jsou také pro ženy, které trápí gynekologické problémy. Takový je Heřmánek! Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Hlavní přednosti

  • Posiluje imunitní systém
  • Působí proti rýmě a nachlazení
  • Vhodný pro oplachy a inhalace

Seznámení s rostlinou Heřmánek pravý

Heřmánek pravý, známý také jako Chamomilla officinalis, nalezl své uplatnění v mnoha směrech: léčitelství, kosmetice i aromaterapii. Dalo by se říct, že má tato rostlina univerzální účinek na lidské neduhy. Heřmánek dorůstá 15 až 50 cm a vydává příjemné aroma. Bílé lístky květů brzy po rozkvětu opadnou a zůstane duté kuželovitě klenuté lůžko. Heřmánek se vyskytuje nejen v Evropě, ale i Americe nebo Austrálii.

Složení Heřmánku pravého

V květech Heřmánku se nacházejí cenné éterické oleje. To ale není to jediné, co obsahují. Zastoupeny jsou v nich také slizové látky podporující správnou funkci střev, vonná látka kumarin, flavonoidy, hořčiny a taniny.

Účinky Heřmánku pravého

Pojďme si poodhalit, jak Heřmánek účinkuje. Vyzkoušet ho můžete při nachlazení a na oslabený imunitní systém. Skvělou službu Vám rovněž prokáže při různých gynekologických problémech. V neposlední řadě tato bylina

  • přispívá k lepšímu trávení
  • Pomáhá s úlevou při bolestech zubů (jako kloktadlo)
  • Pomáhá s usínáním
  • Pomáhá regenerovat podrážděnou pokožku
  • Pomáhá s hojením drobných poranění
  • Zklidňuje žaludek

Vedlejší účinky Heřmánku pravého

Vedlejší účinky Heřmánku pravého nejsou lidstvu známé. Jeho užívání je vysoce bezpečné. Přesto doporučujeme těhotným a kojícím ženám, aby se v případě potřeby o něm poradily se svým ošetřujícím lékařem.

Dávkování Heřmánku pravého

Jaká je ideální denní dávka? V případě zdravotních potíží si každý den dopřejte 3 gramy celých sušených květů, což je zhruba 1 polévková lžíce.

Způsob užití Heřmánku pravého

Jakým způsobem květy Heřmánku užívat? Pamatujte na to, že se květy nikdy nesmějí vařit. Přelijte je pouze 300 ml vařící vody a nechte odvar 15 minut odstát. Přeceďte ho a popíjejte po doušcích.

Vhodné kombinace

Heřmánek si skvěle „rozumí“ s jednou známou bylinou: Mátou. Pokud Vás trápí žaludeční potíže, zkombinujte Heřmánek s Mátou.

Země původu

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Pro více informací navštivte náš herbář, nebo informace vyhledejte na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.