Ginkgo biloba
Drcené listy

Jinan dvoulaločný, neboli Ginkgo biloba je strom, jehož listy se využívají v tradičním i moderním léčitelství. Celý popis
  = 150g        
  = / dávka

Zdravotní účinky

  • Zlepšuje duševní zdraví
  • Podporuje krevní oběh
  • Podporuje kognitivní funkce
  • Působí jako antioxidant

Vhodné pro

  • Studenty
  • Managery

Jinan dvoulaločný známe spíše pod pojmenováním Ginkgo biloba. Jedná se o strom z čeledi jinanovitých, kde je jejím jediným zástupcem. To je poněkud ojedinělá situace. Další zajímavost se týká stáří stromu. Jedná se totiž o nejstarší strom vůbec. Vyskytoval se už v období druhohor. Díky tomu se také přezdívá živoucí fosílie, nebo fontána mládí.

Původem je Ginkgo z Číny. Zde se využívá již od pradávna v tradičním léčitelství. Často ho v těchto zemích můžeme vídat u chrámů a svatyň.

Co se týče vzhledu, Jinan je vysoký opadavý strom dorůstající výšky až 40 metrů. Typické jsou pro něj jeho řapíkaté listy vějířovitého tvaru dlouhé 5-10 centimetrů. Právě ty jsou co se týká účinných látek a účinků nejdůležitější. Pojďme si povědět, jaké to jsou látky a co vlastně způsobují.

Složení Jinanu

Za nejdůležitější můžeme považovat flavonoglykosidy a terpeniaktony. Dále byhcom narazili na glykosidy, vitamíny, minerály a další látky. A co že tyto látky způsobují?

Účinky Ginkga

Ginko biloba je využívána snad ve všech léčitelstvích na světě. Není tedy divu, že jsou jeho účinky považovány za velmi podstatné. Působí především na kardiovaskulární systém. Dokáže zprůchodnit a rozšířit cévy. Tím dopomáhá k lepšímu prokrvení periférií, ale i mozku a orgánového ústrojí. Užívá se například při špatném dokrvování končetin, náchylnosti na krvácení z nosu, žilních problémech a podobných obtížích.

Dávkování

Ideální dávka drcených listů je 5-10 gramů 3x denně.

Způsob užití

Drcené listy se nejlépe užívají formou odvaru. Určenou dávku zalijeme 300 mililitry vody a necháme 10-15 minut louhovat. Následně můžeme pít. Účinky by se měly začít projevovat po cca 3-6 týdnech užívání.

Možné Kombinace

Ginkgo můžeme podobně jako jiné bylinky zkombinovat s dalšími bylinkami. Hodí se například Zelený čaj, který lépe stimuluje - účinky mohou nastoupit rychleji. Dále se hodí Maca peruánská, nebo Ženšen. Jako adaptogeny rozšiřují pole působnosti a nabízejí další účinky v závislosti na jejich podstatě. Guarana poskytuje příjemné navození energie. Nedoporučujeme kombinovat s guaranou při večerním pití Ginkga. Mohli bychom mít problémy se spánkem.

Nežádoucí účinky

Nejsou známé žádné nežádoucí účinky spojené se správným užíváním Ginkga.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Ginkgo biloba, Jinan dvoulaločný, japonská stříbrná meruňka

Podobné zboží