Ginkgo biloba - Drcené listy
Ginkgo biloba - Drcené listy
Ginkgo biloba - Drcené listy
Ginkgo biloba - Drcené listy
Ginkgo biloba - Drcené listy

Ginkgo biloba
Drcené listy

Ginkgo biloba, Ginkgo Biloba, Iboga, Jinan dvoulaločný, japonská stříbrná meruňka
Produkt z Číny

Doručíme ve středu 22.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Ginkgo biloba česky Jinan dvoulaločný je unikátní strom bez blízce příbuzných druhů. Je to jediný žijící zástupce čeledi Ginkgoales, který zde vyrůstal již v éře dinosaurů. Díky svému stáří se mu přezdívá „živoucí fosilie“ nebo „fontána mládí“. Ginkgo pochází z Číny, kde je i součástí tradiční medicíny. V Číně a Japonsku je Ginkgo uctívaným stromem. Od dávných dob je vysazována v zahradách, u chrámů, svatyní a zámků, protože prý je ochrání od požárů. Je to vysoký strom dosahující výšky přibližně 30 metrů, v Číně jsou však i exempláře dosahující výšky až 50 m. Strom má hranatou korunu a dlouhé poněkud nevyrovnané větve, které jsou hluboce zakořeněné a proto jsou odolné vůči silnému větru a sněhu. Mladé stromy jsou vysoké a štíhlé, řídce větvené a koruna se rozšiřuje s přibývajícími léty. Listy jsou řapíkaté, vějířovité a dlouhé 5 až 10 cm. Během podzimu se zabarví do žluta a na krátkou dobu opadají. Plody jsou 2 – 3 cm velké a kulaté. Když dozrávají, nepříjemně zapáchají. Ginkgo biloba volně roste pouze v Číně, ale pěstována je skoro po celém světě. Je to silný strom, který může růst skoro ve všech klimatických podmínkách a je odolný proti znečištění, to je důvod, proč je často vysazován ve městech a parcích.

 

Ginko biloba patří již přes 5000 let mezi přední čínské léčivé rostliny. Má spoustu pozitivních účinků. V současnosti rostlinu - ne neopodstatněně - masově propagují farmaceutické a kosmetické firmy.

 

Dávkování
Čaj pijte 3x denně, dohromady z 5-10 gramů listů (4-5 čajových lžic; 1 polévková lžíce) Ginko biloby. Rozhodně nestačí vypít jednou a čekat na zázrak. Aby byl efekt znatelný, musí se užívat minimálně pár týdnů. Pokud svému mozku chcete dopřát opravdu to nejlepší, zkuste doplnit macou, ženšenem nebo jinou „chytrou drogou”.