Kanna - Prášek z byliny
Kanna - Prášek z byliny
Kanna - Prášek z byliny

Kanna

Sceletium tortuosum, Sceletium tortuosum, Kougoed, Kanna, Kosmatec
Produkt z Kamerunu

Pozor, poslední 3 balení skladem
Doručíme v úterý 28.2.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Pro informaci o účincích a tradičním způsobu užití Vás musíme odkázat na náš herbář (vstup v horní liště e-shopu). Zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 tyto informace uvádět.

 

Sceletium (česky kosmatec) je sukuletní bylina vysoká maximálně půl metru, rostoucí v oblastech jižní Afriky. Sceletium získalo svůj název od toho, že sušená připomíná kostru.Kosmatci se také přezdívá Kanna, Channa nebo Kougoed což v překladu známá žvýkačka.

 

Sceletium Tuortosum se stala velmi populární rostlinou, často se stává předmětem diskuzí na internetu a dlouhá léta byla zkoumána. Profesor botaniky v Johannesburgu Ben-Erik Van Wyk kosmatec dlouhá léta zkoumal a z jeho výsledků vyplývá, že nemá kanna vliv na lidské zdraví a dokonce ani nevyvolává závislost. Proto se o tuto jihoafrickou rostlinu se začínají zajímat i farmaceutické firmy. Vědci ji považují za velmi užitečnou a sceletium by mohlo napomoct i jihoafrické ekonomice. Nyní se v USA podílí jedna farmaceutická firma na jejím komerčním využití. První firma, která získala licenci pro výrobu produktů z kanny je jihoafrická HGH Pharmaceuticals, která chce sceletium zpopularizovat a prodávat ji jako potravinový doplněk. Tato společnost již spolupracuje s firmou P.L. Thomas & Co z amerického New Jersey a chtějí kannu dostat do prodeje co nejdříve. Firmy se potýkají pouze s laxním přístupem domorodých křováků, kteří se pod vlivem této drogy nehodlají přehnanými požadavky západní civilizace nikterak nervovat. Zatím je běžně k dostání pouze v Jihoafrické republice.

 

               
                                   
                               
           
Kanna, Autor: Tommi Nummelin Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0