Kolovník lesklý
Extrakt z plodů 10% kofeinu v kapslích

Extrakt z plodů Kolovníku lesklého obsahuje 10 % kofeinu. Celý popis
  = 40kap.        
  = 665 mg        
  = / dávka

Popis rostliny Kolovník lesklý

Kolovník lesklý nalezneme pod latinským názvem Cola nitida. Patří do čeledi lejnicovitých a jedná se o stálezelený strom, který pochází z oblastí západní Afriky. V současné době jsou tyto stromy pěstovány pro komerční účely v Nigérii, Súdánu, Jižní Americe nebo na jihu Indie. Kolovník je podobný našemu Kaštanu koňskému. Stromy dosahují výšky 12 až 20 metrů, mají podlouhlé, 20 cm dlouhé a 7 cm široké listy a jednou do roka kvetou drobnými bílými až žlutými květy seskupenými do hroznů. Po jejich odkvětu zbydou jedlé plody tvořené 20 až 22 cm dlouhými měchýřky, jež obsahují 5 až 13 semen. Plody vypadají jako oříšky a původní afričtí obyvatelé si je oblíbili kvůli vysokému obsahu kofeinu, který stimuluje centrální nervový systém. Z toho důvodu jsou plody považovány za stimulanty. V některých oblastech Afriky fungují kolová semena jako platidlo. Muslimové „kolové ořechy“ považují za posvátné a žvýkají je místo pití alkoholu.

Co v Kolovníku lesklém nalezneme?

Pojďme si odhalit, jaké aktivní látky tyto zázračné oříšky obsahují. Zásadní vliv na náš organismus má kofein, který je známý většině z nás z kávy, Coca-Coly nebo z povzbuzujících potravinových doplňků. V Kolovníku se skrývá až 2x více kofeinu než v kávě. Oříšky jsou tvořeny velkým množstvím škrobu, fenoly, vitaminy skupiny B, vitaminem C a kolovou červení. Právě pro vysoký obsah škrobu a povzbuzujícího kofeinu jsou i v dnešní době vyhledávány domorodými obyvateli.

Vedlejší účinky užívání

Kolovník lesklý může mít lehké nežádoucí účinky, které ale zanedlouho odezní. Vedlejší účinky nastupují při nevhodném dávkování. Nepřekračujte doporučenou denní dávku, jinak Vám hrozí poruchy spánku nebo mozkový útlum. Extraktu z plodů Kolovníku by se měly vyhnout těhotné a kojící ženy. Osoby se zdravotními problémy by měly užívání extraktu zkonzultovat se svým lékařem. Nevhodné jsou pro lidi s vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními problémy.

Jaká dávka je ta správná?

Dodržujte doporučenou denní dávku a denně užívejte 1 kapsli. Možná si říkáte, zda to není málo? Můžeme Vás ubezpečit, že není, neboť extrakt z plodů obsahuje vysoké procento kofeinu.

Jak nejlépe užívat?

Kapsle nevyžadují žádnou další přípravu. V každé kapsli naleznete potřebnou koncentraci aktivních látek s kofeinem a odpadá jakékoliv odvažování a odměřování. Kapsli vložte do úst a zapijte ji 300 ml vody. Kolovník neužívejte v době, kdy se chystáte jít spát. Sáhněte po něm například v ranních hodinách po snídani nebo po obědě. Části kapslí můžete rovněž oddělit od sebe a prášek rozmíchat ve vodě a vypít, nebo ho můžete vmíchat do jogurtu či Smoothie. Nezapomeňte na cyklické dávkování a po třech týdnech Kolovník na jeden týden vysaďte, abyste si na něm nevypěstovali rezistenci. Extrakt z Kolovníku můžete bez obav kombinovat s Guaranou. Proč právě s touto rostlinou? Zatímco Kolovník účinkuje již po zmiňovaných 20 minutách a po dobu 2 hodin, Guarana působí zhruba až po 1,5 hodině. Výsledkem kombinace je rychlý, zato dlouhodobý účinek.

Země původu

Zdravotní účinky

  • Podporuje kontrolu tělesné hmotnosti
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Cola nitida, Africký kolový ořech, Bissy nut, Goora nut, Gbanja kola, Bitter cola, Gourou, Ombéné, Nangoué, Kokkorokou, Kolabaum, Kolatier, Colatero

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží