Kolovník lesklý
Extrakt z plodů 10% kofeinu v prášku

Extrakt z plodů Kolovníku lesklého obsahuje dostatek kofeinu, který povzbuzuje centrální nervovou soustavu. Levou zadní zvládnete veškeré své činnosti a budete mít dostatek energie. V kombinaci s Guaranou je Kolovník kofeinovou bombou! Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Popis rostliny Kolovník lesklý

Kolovník lesklý s latinským pojmenováním Cola nitida je stálezeleným stromem, který spadá do čeledi lejnicovitých. Mimořádně se mu daří v oblastech západní Afriky, ale jeho komerční pěstování se rozšířilo i do dalších zemí. V současné době se pěstuje v Jižní Americe, jižní části Indie, Súdánu nebo v Nigérii. Kdybychom měli Kolovník připodobnit k nějakému stromu na našem území, pak by to byl Kaštan koňský. Přistupme ale k samotnému popisu stromu. Dorůstá výšky 12 až 20 metrů a kvete drobnými žlutými květy, které se seskupují do hroznů. Charakteristické jsou pro něj podlouhlé, 20 cm dlouhé a 7 cm široké listy. Jedlé plody se využívají k dalším účelům. Plody jsou tvořeny až 22 cm dlouhými měchýřky a nalézá se v nich 5 až 13 semen. Plody připomínají oříšky a obsahují vysoké procento kofeinu. Z toho důvodu si je oblíbili před dávnými časy původní afričtí obyvatelé. Plody Kolovníku jsou považovány za stimulant, ale mají i další význam: v některých afrických oblastech se s nimi platí za zboží a muslimové je uctívají a žvýkají místo popíjení alkoholu, který je v jejich víře zakázán.

Co v Kolovníku lesklém nalezneme?

Plody Kolovníku obsahují několik aktivních látek, které povzbuzují lidský organismus. Nachází se v nich kofein, jenž stimuluje centrální nervovou soustavu a vyskytuje se také přirozeně v kávových semenech. V Kolovníku se však skrývá až 2x více kofeinu než v kávě. Kolovník rovněž zvyšuje srdeční tep a má kardiostimulační účinky. Za to vděčí alkaloidu teobrominu. V plodech je rovněž dostatečné množství tříslovin s antiseptickými a antiparazitárními účinky. Kromě toho obsahují fenoly, vitaminy skupiny B, vitamin C, škrob a kolovou červeň. Pro vysoký podíl škrobu a kofeinu jsou plody Kolovníku i nyní vyhledávané původními africkými obyvateli.

Účinky Kolovníku lesklého

Kolovník má mnoho účinků na naše tělo a pro lidstvo nejsou žádnou novinkou. S extraktem z plodů zvládnete nastalou únavu, zatočíte se stresem, zlepšíte své soustředění, aktivujete mozkové funkce a získáte novou vitalitu. Kolovník se výborně osvědčil při hubnutí. Látky v plodech zrychlují tepovou frekvenci a metabolismus, díky čemuž lépe přetvoříte tukové buňky na energii. Kolovník začíná účinkovat již po 20 minutách od doby, co jste užili kapsli. Účinek přetrvává zhruba 2 hodiny, ale doba působení může být u každého jiná. Odvíjí se od rezistence na kofein, věku, pohlaví a hmotnosti. Jestliže celý život pijete kávu nebo jste si zvykli na energetické nápoje, nemusíte účinky Kolovníku takřka pocítit. Tohoto problému se zbavíte tak, že několik dní nebudete užívat doplňky a nápoje s kofeinem. Kromě povzbuzujících účinků působí plody proti průjmům, navozují pocit sytosti a posilují fyzickou i psychickou stránku člověka.

Vedlejší účinky užívání

Pokud nebudete dodržovat doporučenou denní dávku a budete si ji svévolně navyšovat, mohou se u vás objevit lehčí nežádoucí účinky, které nemají dlouhého trvání. Při předávkování nebo přecitlivělosti na kofein mohou nastat poruchy spánku, potíže s usínáním nebo útlum mozkových funkcí. Extrakt z plodů Kolovníku by neměly užívat těhotné a kojící ženy a osoby se zdravotními problémy, zejména s vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními potížemi.

Jaká dávka je ta správná?

Odvažte nebo odměřte 600 mg prášku, rozmíchejte ho v 300 ml vody a vypijte. Doporučujeme Vám pouze jednu dávku denně, neboť extrakt obsahuje vysoké procento kofeinu.

Jak nejlépe užívat?

Prášek můžete rozmíchat nejen ve vodě, ale můžete ho přidat do čaje, kašovitého pokrmu, jogurtu nebo Smoothie. Kolovník užívejte zejména v ranních hodinách po snídani nebo po obědě, kdy potřebujete „znovu nakopnout“. Nezapomeňte na cyklické dávkování a po třech týdnech si dejte od Kolovníku týdenní pauzu. Vyhnete se tomu, abyste si na plody vytvořili rezistenci. Extrakt z plodů můžete kombinovat s další rostlinou – Guaranou. Prodloužíte tím příval energie, neboť Guarana začíná účinkovat v době, kdy síla Kolovníku klesá. Dosáhnete tím rychlého, avšak dlouhodobého účinku.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Cola nitida, Africký kolový ořech, Cola nut, Bissy nut, Goora nut, Gbanja kola, Bitter cola, Gourou, Ombéné, Nangoué, Kokkorokou, Kolabaum, Kolatier, Colatero

Podobné zboží