Konopí seté - Prášek BIO s 50% proteinu
Konopí seté - Prášek BIO s 50% proteinu
Konopí seté - Prášek BIO s 50% proteinu

Konopí seté
Prášek BIO s 50% proteinu

Cannabis sativa, Konopí indické, Cannabis indica, Konopí seté
Produkt z Portugalska

Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Cannabis sativa, konopí seté je jednoletá dvoudomá, nebo jednodomá bylina se vzpřímenou lodyhou,která se dorůstá do výšky 2-6 metrů. Na příčném řezu je lodyha v bazální části stlačeně válcovitá, v horní hranatá a uvnitř dutá. Listy jsou kopinaté a čárkovité. Květy jsou žlutavé a plodem je nažka. Semena jsou jednobarevná, šedavě bílá až světle hnědá, hladká a bez zřetelné oddělovací vrstvy, na bázi pevně přirostlá k lůžku. Rostliny obsahují zanedbatelné omamné účinky, obsah THC v suché hmotě nepřesahuje ani 0,3 %.
Pochází pravděpodobně ze Střední Asie, přesněji z údolí pohoří Altaje a Tchienšanu. Tento druh je typický pro oblasti ležící na sever od 30° severní šířky a zplaněle dnes roste např. v povodí Volhy, v Himálaji, v Mongolsku a jinde. Pěstuje se v řadě zemí Evropy, Asie a Severní Ameriky. Tento druh konopí se tradičně pěstoval jako textilní rostlina v nejteplejších oblastech i u nás.
Konopný proteint je čistým přírodním zdrojem energie, který obohatí jídelníček každého, kdo má rád zdravý životní styl. Konopný protein je jedinečným zdrojem proteinů, minerálů a dokonce i všech 21 aminokyselin. Bez nadsázky je to jeden z nejdůležitějších potravinových doplňků vůbec, které naše tělo přímo vyžaduje. Konopný protein se vyrábí rozemletím semen z Konopí setého, ale neobsahuje žádné známky THC, tudíž nemá žádné toxické účinky a netvoří se na něm závislost.
Účinky
  • Protizánětlivý faktor
  • Normální hladina glukózy v krvi
  • Normální činnost kardiovaskulárního systému - hladina cholesterolu
  • Normální činnost svalů a klobů
  • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
Složení
Konopný protein obsahuje mnoho důležitých látek, které naše tělo dennodenně vyžaduje. Obsahuje správné množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin a velké množství antioxidantů, které napomáhají se zbavovat těla škodlivých toxických látek. Dále v proteinu můžeme nalézt velké množství minerálů jako je vápník, železo, fosfor, hořčík a sodík. V konopném proteinu je dále obsaženo asi 12% tuku, 50% bílkovin – pro srovnání v hovězím mase jich najdeme „pouze“ 30% a to nejdůležitější jako jediný obsahuje všech 22 aminokyselin, včetně 8 esenciálních, které jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu.
Užívání
Jelikož je konopný protein výhradně přírodní produkt je vhodný i pro vegetariány a vegany, kterým může doplnit nezbytně důležité látky. Může obohatit pokrmy i celiakům, protože neobsahuje lepek.
Optimální dávka jsou 1 – 2 polévkové lžíce, které se přidají do salátů, kaší, polévek, ovocných šťáv, sendvičů či zmrzliny. Protein můžete tedy přidat skoro do každého jídla, které máte zrovna na stole.
Dávkování
30g denně